Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Weekend z kulturą

Do niedzieli (26 sierpnia) trwa w Toruniu Bella Skyway Festival, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Do niedzieli (26 sierpnia) trwa w Toruniu Bella Skyway Festival, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

W Toruniu do niedzieli (26 sierpnia) trwa Bella Skyway Festival. Zapraszamy również do Włocławka na przegląd artystycznej twórczości seniorów, a do Ośrodka Chopinowskiego i Filharmonii Pomorskiej na koncerty. Nie zapominając o dzieciach proponujemy także zajęcia muzyczne w Pałacu Lubostroń i Muzeum Etnograficznym w Toruniu.

 

W tym tygodniu (22-26 sierpnia) w Centrum Kultury Browar „B” we Włocławku odbywa się wyjątkowe wydarzenia – 18. Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” 2018. Podczas przeglądu, mającego charakter konkursowy wykonawcy z całej Polski rywalizują w 6 kategoriach: Folklor, Taniec, Muzyka, Teatr, Fotografia i Literatura. Jury przeglądu ocenia pracę uczestników i przyznaje nagrody oraz wyróżnienia, w tym Grand Prix. „ARS” ma charakter międzypokoleniowy – występują zespoły, grupy i duety składające się z samych seniorów lub podmioty „mieszane” (dzieci, młodzież, dorośli), gdzie seniorzy muszą stanowić minimum 50% członków. Laureatów przeglądu poznamy w niedzielę (26 sierpnia). Więcej na stronie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, jednego z organizatorów wydarzenia.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza w sobotę (25 sierpnia) zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego na „Biesiadę u Chopina”. Zabawę pod szafarskim niebem poprowadzi toruński zespół  Claritas w składzie: Aleksandra Okoniewicz, Agnieszka Brzezińska, Wojciech Chachuła. Zabrzmią miedzy innymi piosenki okresu międzywojennego o śpiewnym i tanecznym charakterze. Więcej na stronie ośrodka.

 

Filharmonia Pomorska zaprasza w piątek (24 sierpnia) na koncert symfonicznych wersji światowych przebojów muzyki popularnej. W programie utwory między innymi zespołów Queen, The Beatles, The Rolling Stones. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna FP pod dyrekcją Bohdana Jarmołowicza oraz solistki Katarzyna Wołoszyn i Katarzyna Dacków. Więcej na stronie filharmonii.

 

Zapraszamy także w niedzielę (26 sierpnia) dzieci z rodzicami do Pałacu Lubostroń i Muzeum Etnograficznego. W Lubostroniu odbędzie się koncert z cyklu „Pałac dzieciom” pod tytułem „Unisono”. Wystąpią: Radosław Manthey – kontrabas Katarzyna Nowaczewska – Manthey – fortepian i Dorota Borowicz – przygotowanie i prowadzenie. Muzeum proponuje zajęcia umuzykalniającej „Etnoigraiszki”, których tematem będą dźwięki łąki. Więcej na stronie pałacu i muzeum.

 

Zapraszamy także do uczestnictwa w wydarzeniach, znajdujących się na kartach Paszportu Turystycznego. Zapraszamy na Festiwal Smoczych Łodzi we Wlocławku, zjazd kawalerzystów w Grudziądzu, XI Ino-Rock Festival w Inowrocławiu, piknik historyczny w Wierzchucinie, VI Festyn Drezynowy w Koronowie i "Noc w fabryce" w Bydgoszczy. Więcej o wydarzeniach tutaj.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Filharmonia Pomorska, Pałac Lubostroń i Muzeum Etnograficzne w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

23 sierpnia 2018 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone