Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

  • Start
  • Informacje prasowe

Informacje prasowe

Wszystkiego najlepszego dla mam

Koncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKP

- Nasze mamy - to im zawdzięczamy najwięcej. Dzień Matki jest okazją by podziękować tym wyjątkowym w naszym życiu osobom za ciepło, opiekę i wielkie serce. Wszystkim mamom w dniu ich święta życzę dużo zdrowia, radości i pogody ducha na każdy dzień – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

Nasza e-szkoła: dla maturzystów i nie tylko

Fot. Filip Kowalkowski

Za dwa tygodnie maturzyści przystąpią do egzaminu dojrzałości. Pomocne w przygotowaniach okażą się z całą pewnością zajęcia transmitowane na kanale Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Dziś (25 maja) zaprosiliśmy na powtórki z matematyki i języka angielskiego. Od dziś także nowy plan lekcji dla pozostałych klas szkół średnich i podstawówek.  

Czytaj więcej

„Przyszłość zaczyna się dziś” – widowisko poświęcone Janowi Pawłowi II w internecie

  • Etykieta: OBCHODY
Projekcja multimedialna poświęcona Janowi Pawłowi II na budynku Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, fot. Mikołaja Kopernika dla UMWKP

„Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro” – od tych słów Ojca Świętego wzięło tytuł widowisko artystyczne, które w minioną niedzielę (17 maja) rozpoczęło obchody setnej rocznicy urodzin patrona naszego województwa. Zapraszamy do obejrzenie tego niecodziennego wydarzenia w sieci.  

Czytaj więcej

Wydarzenia online w Teatrze Muzycznym

Spektakl  „Maurycy” w Kujawsko-Pomorskiem Impresaryjnym Teatrze Muzycznym, fot. Kinga Aneta Sroczyńska

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu  dołączył do grona marszałkowskich  instytucji, które swoją aktywność przeniosły do sieci. Dostępne są już propozycje dla najmłodszych odbiorców, dla których aktorzy z teatru przygotowali swoje interpretacje baśni braci Grimm. Placówka umieściła również na swoim kanale czytane przez aktora i reżysera Witolda Szulca fragmenty „Tryptyku Rzymskiego” i „Poezji zebranych” Karola Wojtyły.

Czytaj więcej

Nowe pracownie dla Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego w Bydgoszczy

Uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą robót budowalnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Sześć nowych pracowni nauki zawodu dla przyszłych kucharzy, cukierników, piekarzy, przetwórców mięsa, fryzjerów i elektryków - Kujawsko-Pomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego w Bydgoszczy otrzymało środki z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na modernizację i rozbudowę placówki dydaktycznej. Wczoraj (21 maja) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą robót budowlanych. Samorząd województwa reprezentował członek zarządu Sławomir Kopyść.

Czytaj więcej

Rondo w Białych Błotach prawie gotowe

Budowa ronda w Białych Błotach coraz bliżej finiszu, fot. Filip Kowalkowski

Trwają zaawansowane prace przy budowie ronda turbinowego na drodze wojewódzkiej łączącej Bydgoszcz z Białymi Błotami. Wykonawca inwestycji rozpoczął układanie nawierzchni północnej części skrzyżowania. Równocześnie budowana jest droga dojazdowa w kierunku osiedla Miedzyń. Na nowe rondo kierowcy wjadą latem. 

Czytaj więcej

Wygraj komiks o papieżu

  • Etykieta: Obchody
Fot. Andrzej Goiński

W mijającym tygodniu obchodziliśmy setną rocznicę urodzin patrona województwa kujawsko-pomorskiego. Jan Paweł II to także jeden z bohaterów wydanej przez Urząd Marszałkowski serii komiksów, przybliżających czytelnikom wybitne postaci związane z naszym regionem. Wydawnictwo to można zdobyć w naszym konkursie internetowym.

Czytaj więcej

Uczciliśmy pamięć Ojca Świętego

  • Etykieta: OBCHODY
Toruń w barwach papieskich, fot. Andrzej Goiński i Mikołaj Kuras

Sto lat temu urodził się patron województwa kujawsko-pomorskiego Jan Paweł II. Z tej okazji zaprosiliśmy mieszkańców do wspólnego świętowania. W niedzielę (17 maja) odbyło się widowisko artystyczne, a w niedzielę (18 maja) msza święta i uroczysta sesja sejmiku oraz zajęcia w naszej e-Szkole. Wydarzenia transmitowane były w telewizji i internecie. Oficjalna strona obchodów.

Czytaj więcej

Żegnamy Krzysztofa Rydlewskiego

Fot. z archiwum Departamentu Cyfryzacji UM

Z wielkim smutkiem informujemy, że 15 maja 2020 roku odszedł nasz kolega Krzysztof Rydlewski, główny specjalista w Biurze Projektów Rozwoju Administracji Elektronicznej w Departamencie Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej

Wsparcie strefy usług socjalnych - maski, testy, dodatkowe wynagrodzenia

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Środki ochrony osobistej dla ponad 11 tysięcy osób i dodatkowe wynagrodzenie (1000 zł brutto przez trzy miesiące) dla blisko 5 tysięcy pracowników na pierwszej linii, a także 10 tysięcy testów diagnostycznych – tak wygląda wart 41 milionów złotych segment wsparcia systemu usług społecznych, będący częścią samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce. Testy wśród personelu domów pomocy społecznej zrobiono już w domach pomocy społecznej w powiatach aleksandrowskim, brodnickim, bydgoskim, golubsko-dobrzyńskim, nakielskim, świeckim, toruńskim, tucholskim, wąbrzeskim i  żnińskim.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone