Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj
  • Start
  • Informacje prasowe

Informacje prasowe

Laureaci konkursu pianistycznego w Szafarni

Rozdanie nagród i koncert finałowy 27. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, fot. Mikołaj Kuras

W niedzielę (19 maja) zakończył się 27. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni. Zwycięzcami okazali się: Suyeon Cho (Republika Korei) - I grupa wiekowa, Ryan Martin Bradshaw (Słowacja) - II grupa wiekowa oraz ex aequo Ibrahim Ignatov (Bułgaria) i Mateusz Mirosław Dubiel (Polska) - III grupa wiekowa. Podczas koncertu finałowego i gali rozdania nagród samorząd województwa kujawsko-pomorskiego reprezentował przewodniczący sejmiku Ryszard Bober.

Czytaj więcej

Wojewódzki Dzień Strażaka (zdjęcia)

Wojewódzki Dzień Strażaka w Barcinie, fot. Filip Kowalkowski

W sobotę (18 maja) w Barcinie (powiat żniński) odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka, organizowane przez Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas uroczystości samorząd województwa kujawsko-pomorskiego reprezentował wicemarszałek Dariusz Kurzawa. W programie uroczystości znalazły się okolicznościowe przemówienia, wręczenie odznaczeń strażackich i festyn strażacki.

Czytaj więcej

Inauguracja Roku Jana Pawła II

Inauguracja Roku Jana Pawła II, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W Urzędzie Marszałkowskim do 8 czerwca można oglądać wyjątkową wystawę unikatowych, w większości nigdy niepublikowanych zdjęć Jana Pawła II. W uroczystej inauguracji roku wielkiego Polaka w naszym województwie uczestniczyła młodzież z noszących jego imię szkół z całego regionu.  

Czytaj więcej

Caritas w Brodnicy w lepszych warunkach

Otwarcie brodnickiego Centrum Caritas po rozbudowie i modernizacji, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Przewodniczący sejmiku Ryszard Bober i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska uczestniczyli (16 maja) w uroczystości otwarcia rozbudowanej i zmodernizowanej siedziby Brodnickiego Centrum Caritas. Warta blisko 7,5 miliona złotych inwestycja była możliwa dzięki środkom z naszego RPO.

Czytaj więcej

Instytucje kultury otwarte na niepełnosprawnych

Trwa zorganizowana po raz dziewiąty przez samorząd województwa we współpracy z instytucjami kultury w całym regionie „Majówka z kulturą i sztuką”, w ramach której zapraszamy osoby niepełnosprawne i ich opiekunów do bezpłatnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych oraz do skorzystania ze specjalnie dla nich przygotowanej oferty zajęć i warsztatów. W tegorocznym programie są 73 wydarzenia przygotowane przez 25 placówek. Spot promujący.

Czytaj więcej

Paszport turystyczny 2019

fot. Daniel Pach

Tym razem zabieramy mieszkańców województwa i turystów w podróż do korzeni. W 8. edycji naszego Paszportu Turystycznego odwiedzamy osiemdziesiąt miejsc w siedmiu krainach etnograficznych, które tworzą Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc. Wszystkie informacje na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel

Czytaj więcej

Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia

Fot. Mikołaj Kuras

Dziś (17 maja) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci. Z tej okazji przypominamy, że osoby z naszego regionu dzwoniąc pod numer telefonu 800 154 030 mogą uzyskać bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną. Linia jest otwarta codziennie (również w dni wolne od pracy) w godzinach 17-21.

Czytaj więcej

Do zobaczenia w Teatrze Horzycy

Teatr im. Wilama Horzycy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu to jeden z dwóch teatrów dramatycznych w województwie kujawsko-pomorskim. Od blisko stu lat zachwyca mieszkańców Torunia i gości nie tylko piękną architekturą, ale także bogatym i różnorodnym repertuarem.

Czytaj więcej

Unitas Durat dla zakonnicy pielęgniarki

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki odwiedził (15 maja) toruński dom Zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety, gdzie spotkał się z siostrą Bertillą Stark, zakonnicą i pielęgniarką, która od 45 lat z wielkim oddaniem opiekuje się osobami chorymi i ubogimi. Siostra Bertilla została odznaczona najwyższym wojewódzkim odznaczeniem, marszałkowskim Medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

Czytaj więcej

Pożyczki na rozwiązania przyjazne środowisku w przedsiębiorstwach

Ceremonia parafowania umowy EBI-Pekao, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Bank Pekao SA uruchomi niekomercyjne pożyczki na proekolologiczne przedsięwzięcia inwestycyjne przedsiębiorstw. 15 maja w Urzędzie Marszałkowskim, w obecności marszałka Piotra Całbeckiego i wicemarszałka Dariusza Kurzawy, parafowana zastała umowa w tej sprawie z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Pieniądze, blisko 180 milionów złotych, pochodzą przede wszystkim z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone