Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Informacje prasowe

Informacje prasowe

104. urodziny pani Aurelii

Wizyta u 104-letniej pani Aurelii Liwińskiej, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

- Śmiej się z ludźmi, płacz w ukryciu, bądź lekki w tańcu, ale nigdy w życiu – to recepta na długowieczność pani Aurelii Liwińskiej, pełnej energii mieszkanki Torunia, która w sobotę (24 lipca) świętowała swoje 104. urodziny. Nestorka, która należy do grona osób uhonorowanych marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, towarzyszy nam podczas wielu ważnych dla województwa wydarzeń i uroczystości.

Czytaj więcej

Bezpiecznie nad wodą z aplikacją „Ratunek”

Patrolowanie plaży w Pieczyskach, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Przed nami kolejny pogodny i słoneczny weekend. Spędzającym ten czas nad wodą przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy do pobrania aplikacji „Ratunek”, umożliwiającej precyzyjną lokalizację osoby poszkodowanej i szybką pomoc służb WOPR. Numer alarmowy nad wodą: 601 100 100.

Czytaj więcej

Akademia Liderów Wsi

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Trwa rekrutacja do projektu Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi, realizowanego przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundację Kuźnica we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego (potrwa do 17 sierpnia). Projekt został objęty patronatem marszałka województwa.

Czytaj więcej

Remontują zamek w Świeciu

Remont zamku w Świeciu, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

W czternastowiecznym zamku krzyżackim w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym  ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

Czytaj więcej

Marszałkowskie stypendia dla najlepszych uczniów

Gala rozdania stypendiów „Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza II”, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Nawet 5 tysięcy złotych rocznie mogą otrzymać utalentowani i pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół w ramach trzech marszałkowskich programów stypendialnych. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Nabór wniosków ruszy 1 września.

Czytaj więcej

Prace na trasie Lipno-Jasień przebiegają zgodnie z planem

Remont drogi wojewódzkiej nr 559, marzec 2021 roku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Między Lipnem a Jasieniem (powiat lipnowski) na 17 km powstaje nowa droga na trasie wojewódzkiej nr 559. Zrealizowano już ponad połowę prac, które finalnie pozwolą na bezpieczne połączenie Lipna z granicą województwa, i dalej z Płockiem. Wzdłuż nowej drogi, na 7-kilometrowym, odcinku budowana jest ścieżka rowerowa.

Czytaj więcej

Rodzynki z pozarządówek z nagrodami!

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Rekonstrukcja jedynej w Polsce drewnianej wieży górniczej podziemnej kopalni węgla brunatnego w Borach Tucholskich, aktywizacja społeczno-zawodowa w gospodarstwach opiekuńczych na terenie powiatu tucholskiego, czy organizacja IV Festiwalu Podróżników „Piąty Ocean” w Świeciu to przykłady wybrane spośród 11 działań instytucji pozarządowych, które zwyciężyły w marszałkowskim konkursie na najlepsze inicjatywy społeczne. Laureatom tegorocznej edycji nagrody wręczyli w środę (21 lipca) wicemarszałek Zbigniew Sosnowski i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

Czytaj więcej

Tallin ponownie na medal

Mateusz Kołodziejski z trenerem, fot. udostępnione przez zawodnika

Stolica Estonii znowu gościła najlepszych lekkoatletów starego kontynentu. Tym razem o medale rywalizowali juniorzy. Pasjonująca rywalizacja rozegrała się w skoku wzwyż, gdzie o mistrzostwo walczył nasz stypendysta, zawodnik Bydgoskiej Zawiszy, Mateusz Kołodziejski, który do domu wrócił ze srebrem.

Czytaj więcej

Lider Edukacji - na zgłoszenia czekamy do 31 lipca

Ubiegłoroczna gala wręczenia nagród, fot. Mikołaj Kuras

Po raz piąty wyróżnimy najlepszych, najbardziej twórczych i zaangażowanych nauczycieli regionu. Na kandydatury czekamy do 31 lipca! Liczy się data stempla pocztowego. 

Czytaj więcej

Granty dla lokalnych inicjatyw na Kujawach

Wręczenie czeków w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie ,,Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej”, fot. LGD Stowarzyszenie ,,Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej”

Kluby młodzieżowe, integracja lokalna, czy aktywizacja społeczno-zawodowa na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu w powiecie aleksandrowskim to lokalne inicjatywy, które zostały wsparte unijnymi środkami rozdysponowanymi w formie grantów przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie ,,Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej”. Do odbiorców trafi łącznie ponad 1,1 miliona złotych. Symboliczne czeki wręczyła grantobiorcom członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone