Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

  • Start
  • Informacje prasowe

Informacje prasowe

Poznaj region z przewodnikiem - zapisy na zwiedzanie

Fot. Filip Kowalkowski

Na bezpłatne poznawanie znanych i tych mniej popularnych atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza zaprasza marszałek Piotr Całbecki. Dla mieszkańców przygotowaliśmy aż 151 propozycji, jest więc z czego wybierać. Trwają zapisy w ramach naszej dorocznej akcji „Poznaj region z przewodnikiem”, która odbędzie się 29 lutego i 1 marca (sobota i niedziela) w 32 miejscowościach województwa. W programie spacery z przewodnikami, zwiedzanie wystaw i muzeów, ale też zakładów produkcyjnych, a dla aktywnych rajdy rowerowe. Zapisy na www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl – decyduje kolejność zgłoszeń.

Czytaj więcej

Infostrada 2.0: mapy, certyfikaty, zezwolenia i szacunki nieruchomości przez internet

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Renomowana polska firma Comarch, jedna z największych spółek informatycznych w kraju, przystępuje do modernizacji i rozbudowy systemu informacji przestrzennej (SIP) województwa kujawsko-pomorskiego. Efektem będą m.in. nowe e-usługi i aplikacje, w tym aplikacje mobilne. Przedsięwzięcie realizujemy w ramach finansowanego z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0. W konferencji prasowej inaugurującej nowy etap projektu (18 lutego) uczestniczyli wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski i wiceprezes Comarchu Paweł Prokop.

Czytaj więcej

Święto toruńskiej Alma Mater

Święto UMK, for. Mikołaj Kuras

Uniwersytet Mikołaja Kopernika, największa uczelnia regionu i jeden z dziesięciu polskich uniwersytetów posiadających status uczelni badawczej, obchodziła (19 lutego) swoje doroczne święto. W auli głównej UMK odbyły się uroczystości, którym towarzyszyły promocja doktorska i wręczenie dyplomów habilitacyjnych. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. 

Czytaj więcej

Nowe umowy RPO i PROW

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Umowę RPO na 7 milionów złotych odebrała 18 lutego państwowa spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, która przystępuje do opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy linii kolejowej nr 207 na odcinku Grudziądz – granica województwa. Łączna wartość wszystkich przekazanych właśnie umów o dofinansowanie, z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, wynosi 28 milionów złotych.

Czytaj więcej

Medal Unitas Durat dla pani Kamili

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Przed laty społeczniczka i animatorka kultury, obecnie pełna pogody ducha 101-latka, podopieczna toruńskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego prowadzonego przez siostry serafitki – pani Kamila Wysocka. 17 lutego z rąk marszałka Piotra Całbeckiego odebrała medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, którym honorujemy najstarszych mieszkańców naszego regionu, świadków odradzającej się ojczyzny.

Czytaj więcej

Nowa siedziba Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia

Wizualizacja powstającego obiektu

W zabytkowym pałacyku przy Mysiej Wieży w Kruszwicy (powiat inowrocławski) trwają prace modernizacyjne, dzięki którym Nadgoplański Park Tysiąclecia zyska nową siedzibę i bazę edukacyjną. Koszt całego przedsięwzięcia to 3,3 miliona złotych, z czego większość to środki pochodzące z budżetu województwa i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej

Samochody gaśniczo-ratownicze dla drużyn OSP

Uroczystość przekazania wozów ratowniczo-gaśniczych jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Siedem kujawsko-pomorskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej odebrało 15 lutego kluczyki do nowych wozów ratowniczo-gaśniczych. Ceremonia odbyła się przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej i prezesa Zarządu Głównego OSP Waldemara Pawlaka. Samochody zostały zakupione dzięki wsparciu z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Czytaj więcej

Podaruj 1 procent organizacji działającej w naszym regionie

Fot. Jacek Smarz

Mieszkańcy Kujaw i Pomorza chętnie wspierają organizacje pożytku publicznego. W ubiegłym roku z jednego procenta podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz stowarzyszeń non profit przekazali 37 milionów złotych. To kwota o 5 milionów większa, niż w roku poprzednim. W naszym regionie mamy 360 organizacji, którym w ten sposób można pomóc. Publikujemy listę ngo-sów naszego województwa uprawnionych do otrzymania wsparcia.

Czytaj więcej

Młodzi artyści w Filharmonii Pomorskiej

Koncert w Filharmonii Pomorskiej z udziałem młodych laureatów konkursów muzycznych, fot. Filip Kowalkowski

W bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej odbył się 16 lutego niecodzienny koncert, w którym jako soliści wystąpili najzdolniejsi młodzi laureaci konkursów muzycznych.

Czytaj więcej

W 80. rocznicę pierwszych wywózek na Sybir

Toruńskie uroczystości 80. rocznicy pierwszej masowej wywózki na Sybir, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

14 lutego w Toruniu odbyły się uroczystości upamiętniające osiemdziesiątą rocznicę pierwszych masowych deportacji na Syberię. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. Bydgoskie uroczystości upamiętniające wywózki odbyły się w ubiegłą niedzielę (9 lutego) w kościele Świętych Polskich Braci Męczenników.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone