Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj
  • Start
  • Informacje prasowe

Informacje prasowe

Na Pol’and’Rock specjalnym pociągiem

Fot. Arriva RP Sp. z o.o.

Wybierasz się na tegoroczny festiwal muzyczny w Kostrzynie nad Odrą? Mamy dobrą wiadomość – samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wraz z przewoźnikiem Arriva uruchamiają specjalne pociągi dla mieszkańców naszego regionu, którymi będzie można bezpośrednio dojechać na 25. Pol’and’Rock Festival i powrócić do domu. Sprzedaż biletów rusza już w najbliższą środę (17 lipca).

Czytaj więcej

Młodzież polonijna z wizytą w naszym regionie

Wizyta dzieci i młodzieży z Litwy, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

Blisko stuosobowa grupa dzieci i młodzieży z Litwy, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych gościła w piątek (12 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim. Z młodymi Polakami mieszkającymi poza granicami kraju spotkał się członek zarządu województwa Sławomir Kopyść. Nasi goście wysłuchali prezentacji o walorach kulturowych i krajoznawczych Kujaw i Pomorza oraz otrzymali upominki.

Czytaj więcej

Święto kujawsko-pomorskiej policji

Święto Policji garnizonu kujawsko-pomorskiego, fot. Filip Kowalkowski

Obchody Święta Policji garnizonu kujawsko-pomorskiego odbyły się w czwartek (11 lipca) w Bydgoszczy. Tegoroczne uroczystości przybrały szczególny charakter ze względu na setną rocznicę powstania polskiej Policji Państwowej. W programie uroczystości znalazły się msza św. w katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja, uroczysty apel oraz wręczenie awansów i odznaczeń, a także festyn dla mieszkańców na Wsypie Młyńskiej. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

Czytaj więcej

Instalacja aparatury w szpitalu na Bielanach

Nowy budynek główny, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu na ostatniej prostej. Trwają prace wykończeniowe i instalacja zakupionego sprzętu, w tym aparatury medycznej najnowszej generacji. W połowie przyszłego roku lecznica działać już będzie w nowo wybudowanych obiektach.

Czytaj więcej

Wizyta zawodników karate z hiszpańskiej Nawarry

Zawodnicy karate z hiszpańskiej Nawarry odwiedzili Urząd Marszałkowski, fot. Mikołaj Kuras

W regionie, na zaproszenie klubu TKKT Kumade Toruń, przebywają zawodnicy karate z hiszpańskiego regionu Nawarra. Dziś (11 lipca) sportowcy spotkali się w Urzędzie Marszałkowskim z wicemarszałkiem Dariuszem Kurzawą.

Czytaj więcej

Polski generał nowym szefem ośrodka NATO w Bydgoszczy

Ceremonia zmiany dowódcy natowskiego ośrodka szkoleniowego w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Generał Adam Joks jest nowym dowódcą Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. Zastąpił na tym stanowisku Niemca gen. Wilhelma Grüna. Ceremonia przekazania komendy odbyła się dziś (11 lipca) z udziałem wicemarszałka województwa Zbigniewa Ostrowskiego.

Czytaj więcej

Środki dla firm na badania i rozwój

Fot. Filip Kowalkowski

Pod koniec lipca rozpoczyna się nabór wniosków w dwóch konkursach, dzięki którym możliwe będzie wsparcie procesów badawczo-rozwojowych w kujawsko-pomorskich firmach. Konkurs ma charakter grantowy, to znaczy, że w jego wyniku zostaną wybrane instytucje otoczenia biznesu, które następnie rozdysponują środki wśród przedsiębiorstw. Do wykorzystania jest kwota niebagatelna, bo 84,5 mln złotych.

Czytaj więcej

Wojewódzkie dotacje na kulturę fizyczną

Copernicus Cup 2019, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl

Organizacja małych i dużych imprez sportowych oraz szkoleń i obozów treningowych dla dzieci i młodzieży – ponad 2,8 miliona złotych trafiło w tym roku na projekty z zakresu kultury fizycznej i sportu, realizowane przez organizacje pozarządowe.

Czytaj więcej

Mikropożyczki dla małych firm

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Zakup nowych maszyn i rozbudowanie stanowisk pracy, wybudowanie własnego lokalu handlowego, zakup przyczepy gastronomicznej, wyposażenia do kwiaciarni czy mobilnej myjki parowej – między innymi takie inwestycje zrealizowali przedsiębiorcy z naszego regionu, którzy skorzystali z mikropożyczki dla mikroprzedsiębiorstw oferowanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy – spółkę samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą

Fot. Mikołaj Kuras

W naszym regionie działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 800 154 030. Linia jest otwarta codziennie (również w dni wolne od pracy) w godzinach 17-21.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone