Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Informacje prasowe

Informacje prasowe

Studenci i wykładowcy wracają na uczelnie

Inauguracja roku akademickiego UKW, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl

Społeczności uczelniane w całym kraju rozpoczynają nowy rok akademicki. Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w poniedziałek (2 października) w inauguracji na toruńskim Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. We wtorek (3 października), z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, uroczystości inauguracyjne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

Czytaj więcej

Bierzgłowska organistówka odzyska dawny blask

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod odbudowę organistówki w Bierzgłowie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w sobotę (30 września) w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod odbudowę organistówki parafii Wniebowzięcia NMP w Bierzgłowie (powiat toruński). Inwestycja zostanie sfinansowana z funduszy unijnych.

Czytaj więcej

Jubileusz Wojewódzkiej Biblioteki w Bydgoszczy

Jubileusz 120-lecia WiMBP w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto dla UMWKP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Bełzy w Bydgoszczy świętuje 120-lecie istnienia. Podczas uroczystości jubileuszowej samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

Sto lat, Panie Prezydencie!

80. urodziny obchodził w piątek (29 września) Lech Wałęsa pochodzący z Kujaw i Pomorza pierwszy przywódca „Solidarności”.

Czytaj więcej

Umowy RPO i PROW: 14 mln złotych wsparcia

Wręczenie umów RPO i PROW, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, wicemarszałek Zbigniew Sosnowski oraz członkowie zarządu Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść spotkali się w środę (27 września) z przedstawicielami beneficjentów naszego Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich perspektywy 2014-2020, by przekazać im podpisane umowy o dofinansowanie projektów.  Przypieczętowane właśnie wsparcie wyniosło łącznie prawie 14 mln złotych. Zdjęcia do pobrania

Czytaj więcej

Wyjątkowe spotkanie na styku województw

Uczestnicy sztafety razem do trójstyku, fot. Marcin Ostrowski (GLPK)

Już po raz ósmy, miłośnicy jazdy rowerowej oraz pieszych wycieczek po lesie, spotkali się 23 września w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym, aby wziąć udział w Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej „Razem do trójstyku”. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów „Światowego Dnia Turystyki”, ustanowionego przez Światową Organizację Turystyki ONZ. Dzięki współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, lokalnymi samorządami, nadleśnictwami, stowarzyszeniami i fundacjami, sztafeta od lat z powodzeniem organizowana jest na terenie GLPK. 

Czytaj więcej

Posiedzenia komisji Komitetu Regionów

Posiedzenie COTER, 26 września 2023, fot. Mieszko Matusiak/UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki wziął udział w dwudniowym (28 i 29 września) posiedzeniu Komisji Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii w Europejskim Komitecie Regionów (ENVE). Tematem zasadniczym spotkania są rozwiązania i wyzwania związane z europejskim Zielonym Ładem. Gospodarz naszego województwa uczestniczył też we wtorkowym (26 września) posiedzeniu Komisji Polityki Spójności Terytorialnej i Budżetu UE (COTER) .

Czytaj więcej

Wdecki Park Krajobrazowy ma 30 lat

Wdecki Park Krajobrazowy fot. Daniel Pach dla UMWKP

Wdecki Park Krajobrazowy świętuje w tym roku trzydziestolecie istnienia. Z tej okazji 28 i 29 wrzśnia w Tleniu odbyła się konferencja ,Zimorodek-biologia-ekologia-ochrona”, połączona z jubileuszowymi obchodami.

Czytaj więcej

Nasi koledzy złożyli ślubowanie

Ślubowanie pracowników Urzędu Marszałkowskiego, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

„Ślubuję uroczyście, że na zajmowanym stanowisku będę służyć państwu polskiemu i wspólnocie samorządowej, przestrzegać porządku prawnego i wykonywać sumiennie powierzone mi zadania” – to słowa ślubowania, które złożyło w środę (27 września) czternaścioro pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, kończących służbę przygotowawczą.

Czytaj więcej

61. Bydgoski Festiwal Muzyczny

61. Bydgoski Festiwal Muzyczny, fot: Filharmonia Pomorska im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy

W Filharmonii Pomorskiej trwa wielkie święto muzyki. Przed nami kolejne festiwalowe koncerty. Program na stronie Filharmonii Pomorskiej 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.