Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Informacje prasowe

Informacje prasowe

Obradował Konwent Powiatów w Wierzbiczanach

Konwent Powiatów w Wierzbiczanach, fot. Starostwo powiatowe Inowrocław

W piątek (22 października) w pałacu w Wierzbiczanach (powiat inowrocławski) odbył się Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gośćmi spotkania byli marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska. Wśród poruszanych tematów znalazła się polityka senioralna.

Czytaj więcej

Maraton toruński za nami (dużo zdjęć)

38. Maraton Toruński, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Ponad siedmiuset zawodników ukończyło w niedzielę 24 października maraton lub półmaraton w ramach 38. Toruń Maratonu. Imprezę wsparł finansowo samorząd województwa. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości i gęsina na talerzu

Marszałek Piotr Całbecki i Karol Okrasa - gotowanie w Golubiu-Dobrzyniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

Czytaj więcej

Konwent Przewodniczących Sejmików Województw RP

Uczestnicy Konwentu Przewodniczących Sejmiku w Inowrocławiu, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

W czwartek (21 października) w Toruniu obradował Konwent Przewodniczących Sejmików. Gremium, pod przewodnictwem przewodniczącej sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Elżbiety Piniewskiej, zebrało się w tej prezydencji po raz pierwszy.

Czytaj więcej

Forum Organizacji Pozarządowych w Bydgoszczy

XXI Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

W piątek (22 października) odbyło się XXI Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas spotkania, z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu poruszony został między innymi temat współpracy z uczelniami wyższymi. Na uczestników forum czekały twórcze dyskusje i warsztaty.

Czytaj więcej

Unitas Durat dla zasłużonego dla kraju i nauki

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Brał udział w tajnych kompletach, a po walkach na frontach II wojny światowej w szeregach korpusu pancernego poświęcił się nauce - profesor Wacław Roguski został uhonorowany najwyższym odznaczeniem w województwie - marszałkowskim złotym medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Z kolei do grona rówieśników Niepodległej odznaczonych srebrnym medalem dołączyła Stefania Nowicka. Z seniorami spotkał się wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

Umowy RPO: przedsiębiorczość, termomodernizacja i nowe obiekty sportowe

Wręczenie umów RPO, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Doradztwo, szkolenia i granty dla włocławskich firm, termomodernizacja budynków w powiecie nakielskim i kolejny etap rewitalizacji przestrzeni publicznej w Lubiczu Górnym (powiat toruński) - to nowe projekty, które zostaną zrealizowane dzięki środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Umowy o dofinansowanie opiewające na kwotę blisko 4,5 mln zł wręczyli w środę (20 października) beneficjentom marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Czytaj więcej

W hołdzie księdzu Jerzemu

37. Rocznica męczeńskiej śmierci księdza Popiełuszki – uroczystości w Górsku, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Ludzi zdobywa się otwartym sercem, a nie zaciśniętą pięścią” – podkreślał ksiądz Jerzy Popiełuszko. We wtorek (19 października), w 37. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego, marszałek Piotr Całbecki i marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki złożyli w Górsku (powiat toruński) kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym uprowadzenie kapelana Solidarności. W Toruniu hołd księdzu Popiełuszce złożył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, a we włocławskich uroczystościach udział wzięli członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść.

Czytaj więcej

Ekonomia społeczna – wyzwania, narzędzia, przyszłość

Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

W Toruniu trwa Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej, poświęcone nowym doświadczeniom i perspektywom tego segmentu gospodarki. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, w uznaniu naszych osiągnięć w dziedzinie włączenia społecznego osób wykluczonych, został zaproszony do współpracy w ramach Deklaracji Weneckiej, której sygnatariuszami są (w liczbie 200) samorządy miejskie i regionalne na całym świecie, respektujące zasadę zrównoważonego rozwoju w dziedzinie polityki społecznej i prorodzinnej.

Czytaj więcej

Nagrodzimy najciekawsze inicjatywy sołeckie

Fot. Tymon Markowski dla UMWKP

Zapraszamy sołtysów, członków rady sołeckiej, wójtów i burmistrzów gmin do udziału w konkursie „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”, którego celem jest promocja idei funduszu sołeckiego. Zgłoszenia można przesyłać do 15 listopada. Na zwycięzcę czeka 5 tysięcy złotych!

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone