Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj
  • Start
  • Informacje prasowe

Informacje prasowe

Fundusz eksportowy dla kujawsko-pomorskich firm

Fot. Łukasz Piecyk

Nawet 200 tysięcy euro może otrzymać mikro, mały lub średni przedsiębiorca z województwa kujawsko-pomorskiego na działania eksportowe w ramach marszałkowskiego funduszu eksportowego. 9 grudnia ruszył nabór wniosków o powierzenie grantu. Projekt prowadzi Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Czytaj więcej

Nagrodziliśmy autorów najciekawszych zdjęć

Anna Kanabaj z Żołędowa odbiera nagordę z rąk wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Zdjęcie „Przystań” autorstwa Anny Kanabaj z Żołędowa oraz fotoreportaż „Dążąc do gwiazd” Michała Kostrzewskiego ze Szpetala Górnego - oto zwycięskie prace w tegorocznej edycji konkursu fotograficznego „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się”. W środę (11 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Czytaj więcej

Umowy RPO i PROW: infrastruktura tramwajowa w Grudziądzu, instalacje OZE, przedsiębiorczość na wsi

Wręczenie umów RPO i PROW, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

113 milionów złotych – tyle wynosi wartość uruchomionego wczoraj (10 grudnia) wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Największe dofinansowanie otrzymał Grudziądz na rozwój infrastruktury tramwajowej i budowę zaplecza turystycznego nad Jeziorem Tarpno. Wręczone umowy dotyczą także inwestycji w odnawialne źródła energii, budowę siedzib instytucji społecznych, a także rozwoju przedsiębiorczości. Umowy przekazał beneficjentom członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

Czytaj więcej

Zwycięzcy w konkursie na dwudziestolecie regionu

Wręczenie nagród w konkursie ,,Razem dla regionu.20 lat województwa kujawsko-pomorskiego”, fot.Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Vouchery podróżne na wyjazd w dowolnie wybrane miejsce i hulajnogi elektryczne - to nagrody, które wręczyliśmy w konkursie ,,Razem dla regionu. 20 lat województwa kujawsko-pomorskiego”. Zwycięzcy odebrali je w środę (11 grudnia) na uroczystym spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim.

Czytaj więcej

Czekamy na zgłoszenia do konkursu „Słowem o Szafarni”

Ośrodek Chopinowski zaprasza uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych do udziału w wojewódzkim konkursie „Słowem o Szafarni”. Jego celem jest  zachęcenie młodych autorów do prezentowania własnej twórczości literackiej inspirowanej postacią Fryderyka Chopina i jego pobytem w Szafarni.

Czytaj więcej

Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom

W tegorocznej edycji zaszczepimy prawie dwa tysiące seniorów, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl

Trwają szczepienia w ramach marszałkowskiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych skierowanego do seniorów. Do końca roku wybrane podmioty medyczne zaszczepią przeciw tym drobnoustrojom prawie dwa tysiące osób w wieku powyżej 65. roku życia. Zostało jeszcze ponad 350 szczepionek dla mieszkańców dwudziestu gmin i miast w regionie.

Czytaj więcej

Teatru Muzycznego propozycje familijne

Spektakl "Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy", fot. Wojtek Szabelski

Marszałek Piotr Całbecki i Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny zapraszają na widowiska w przedświątecznym klimacie, adresowane do rodzin z dziećmi. W programie tournée jeszcze „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” w Inowrocławiu, Grudziądzu i Włocławku, za nami „Pan Kleks” zagrany w na Jordankach w Toruniu i w Operze Nova w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Medale Unitas Durat dla stuletnich mieszkanek regionu

Medal Unitas Durat dla Barbary Ostrowskiej, fot. Filip Kowalkowski

Barbara Ostrowska ze Żnina otrzymała w sobotę (7 grudnia) z rąk przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis w ramach naszej akcji honorowania osób powyżej setnego roku życia, zorganizowanej z okazji ubiegłorocznego stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W ubiegłą środę (4 grudnia) wiceprzewodnicząca sejmiku Agnieszka  Kłopotek wręczyła podobny medal Feliksie Majcher z Więcborku w powiecie sępoleńskim.

Czytaj więcej

Centrum Pulmonologii wytycza krajowe standardy leczenia

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Marszałkowskie Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii (KPCP), które jako pierwszy ośrodek w kraju wprowadziło nowy, ratujący życie standard w leczeniu niewydolności oddechowej w przebiegu przewlekłych chorób płuc, zostało wyróżnione przez Ministerstwo Zdrowia za zaangażowanie w realizację ogólnopolskiego programu, który pozwolił na wprowadzenie tej metody leczenia w oddziałach chorób płucnych w całym kraju.

Czytaj więcej

Nowy ośrodek ekoedukacji

Jeleń w Krajeńskim Parku Krajobrazowym, fot. Daniel Pach

Krajeński Park Krajobrazowy zaadaptuje starą remizę w Więcborku na ośrodek edukacji przyrodniczej. W budynku trwają intensywne prace budowlane, otwarcie placówki zaplanowano na przyszły rok. Inwestycja jest możliwa dzięki podpisanej w Urzędzie Marszałkowskim umowie na wsparcie przedsięwzięcia ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone