Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Na trasie między Bydgoszczą a Toruniem, fot. Andrzej Goiński
Na trasie między Bydgoszczą a Toruniem, fot. Andrzej Goiński

Od 13 grudnia wprowadzamy znaczące obniżki cen biletów na większości linii kolejowych w całym regionie. Na przykład bilet Włocławek-Toruń, obecnie za 14,60 zł, będzie kosztował 8,40 zł, bilet z Inowrocławia do Bydgoszczy tanieje o blisko 40 procent (z 11,70 zł na 7,20 zł), a bilet Nakło-Bydgoszcz, za który obecnie trzeb zapłacić 8,20 zł, kupimy za 4,70 zł. Jednolita, tania, z gwarancją stałej ceny – samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wprowadza taryfę wojewódzką na wszystkich regionalnych połączeniach kolejowych.

 

- Po inwestycjach w infrastrukturę i tabor czynimy kolejny krok na drodze do upowszechniania kolei jako wygodnego, dostępnego i przyjaznego środowisku środka transportu. W Kujawsko-Pomorskiem będziemy mieć najtańsze bilety kolejowe w kraju! – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. 

 

Testowanie ujednoliconej taryfy, z niskimi cenami za przejazdy jednorazowe i superkorzystnymi za bilety miesięczne, rozpoczęliśmy w grudniu 2010 roku na liniach niezelektryfikowanych. Sprawdziła się - możemy uznać, że dzięki niej wielu podróżnych przesiadło się na pociąg, przede wszystkim z indywidualnych środków transportu. Po pięciu latach rozciągamy jej obowiązywanie na wszystkie połączenia kolejowe w regionie.

 

Zasadą nowej taryfy jest liniowość – dwa razy dłuższy przejazd to dwa razy droższy bilet. Za pierwsze 10 kilometrów zapłacimy 2,50 złotych, za każdy kolejny 13 groszy. Bilet miesięczny będzie kosztował tyle co 30 przejazdów jednorazowych - będzie taniej nawet o 25 procent.

 

Ale to nie wszystko. Jeśli na jakiejś linii przewoźnik wprowadzi promocję przebijającą naszą ofertę, pasażer będzie mógł wybrać korzystniejszy dla siebie wariant biletu. Inną ważną kwestią jest to, że w odniesieniu do naszej taryfy obowiązywać będą wszystkie przejazdowe zniżki ustawowe.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

8 grudnia 2015 r. 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.