Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

Bydgoski Festiwal Muzyczny. Pamięć i przyszłość

Koncert inauguracyjny ubiegłorocznego Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

W Filharmonii Pomorskiej trwa wielkie święto muzyki - 59. Bydgoski Festiwal Muzyczny. Podczas koncertu inauguracyjnego, z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, pod batutą maestro Jacka Kaspszyka po raz pierwszy w Bydgoszczy zabrzmiała symfonia „Kaddish” Mieczysława Wajnberga poświęcona ofiarom warszawskiego getta. 

Czytaj więcej

Przyszli liderzy wsi na warsztatach w Bachotku

Akademia Młodych Liderów Wsi, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Ponad 40 młodych i aktywnych mieszkańców naszego regionu uczestniczyło w Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi w Bachotku. Projekt zrealizowany został przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundację Kuźnica im. Hugona Kołłątaja we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Czytaj więcej

Na dożynkach u Polaków na Litwie

Oficjalna wizyta w litewskim Rejonie Solecznickim, fot. UMWKP

Na zaproszenie mera litewskiego Rejonu Solecznickiego Zdzisława Palewicza delegacja samorządu województwa kujawsko-pomorskiego, której przewodniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, wzięła udział w uroczystościach dożynkowych (10-12 września) w tym zaprzyjaźnionym litewskim rejonie.

Czytaj więcej

Wybitni chirurdzy wyznaczyli sobie spotkanie w Toruniu

Inauguracja Kongresu Towarzystwa Chirurgów Polskich w Toruniu, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl dla UMWKP

W Toruniu zakończył się jubileuszowy 70. Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich. W uroczystej inauguracji w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który jest też honorowym patronem wydarzenia. Gościem kongresu był marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki, także chirurg.

Czytaj więcej

Stalowe Anioły 2021 – ostatnie dwa tygodnie na zgłoszenia

Wręczenie Stalowych Aniołów, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Poświęcają swój czas innym z zaangażowaniem i ofiarnością, rozwiązując trudne problemy lokalnych społeczności – teraz możemy ich nagrodzić za te działania. Trwa nabór wniosków w konkursie samorządu województwa Stalowy Anioł. Wnioski przyjmujemy do 30 września.

Czytaj więcej

Stypendia dla prymusów – wnioski do końca września

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Jeszcze przez dwa tygodnie najzdolniejsi uczniowie kujawsko-pomorskich szkół mogą ubiegać się o stypendia przyznawane w ramach trzech marszałkowskim programów. Do najbardziej pracowitych i utalentowanych może trafić nawet do 5 tysięcy złotych.

Czytaj więcej

Błogosławiony Prymas Tysiąclecia – wystawa IPN w Toruniu

Kardynał Stefan Wyszyński – wystawa przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki, wiceprzewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej prof. Wojciech Polak, dyrektor gdańskiego oddziału IPN prof. Mirosław Golon oraz dk. prof. Waldemar Rozynkowski i prof. Michał Białkowski, historycy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, otworzyli w poniedziałek (13 września) wystawę plenerową przez Urzędem Marszałkowskim poświęconą Prymasowi Tysiąclecia, kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. W niedzielę gospodarz województwa uczestniczył w ceremonii beatyfikacyjnej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Czytaj więcej

Są żywą kroniką naszej historii

Wręczenie medalu pani Ludwice Bączyk, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski złożył w środę (15 września) wizytę pani Ludwice Bączyk, należącej do Związku Sybiraków nestorce z Bydgoszczy, której wręczył marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Do grona uhonorowanych medalem ze specjalnej edycji dołączyła także pani Helena Pawłowska, mieszkanka Chełmży w powiecie toruńskim, która słynie wśród sąsiadów i rodziny ze swoich słodkich wypieków. Medal przekazał jej wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Czytaj więcej

Wsparcie dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

Fot. Mikołaj Kuras

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 i adresem e-mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologicznymi można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów, w sześciu innych miastach naszego regionu. We wrześniu dyżur w Brodnicy wyjątkowo odbędzie się w formie zdalnej.

Czytaj więcej

„Z klasyką do współczesności” – wystawa w toruńskiej książnicy

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP i Tomasz Dorawa

Jakie książki czytały w młodości osoby znane społeczności miasta i regionu? Odpowiedź znajdziemy na wystawie fotograficznej Książnicy Kopernikańskiej, na której zaprezentowane zostały portrety znanych samorządowców, artystów i dziennikarzy pozujących z ulubionymi lekturami z dzieciństwa. Wśród nich marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone