Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Informacje prasowe

Powstaje plan dla małych i średnich miast

Konferencja Catching-up Regions Initiative w CKK Jordanki, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Dziś (25 czerwca) w Centrum Kulturalno-Kongresowym w Toruniu odbywa się konferencja podsumowują trzecią edycję Inicjatywy na rzecz regionów rozwijających się (Catching-up Regions Initiative), której celem jest zapewnienie praktycznego wsparcia małym i średnim miastom, aby wzmocnić ich wzrost gospodarczy i zwiększyć atrakcyjność dla inwestorów, przedsiębiorstw i mieszkańców.

Czytaj więcej

Zapraszamy na festyn w Kłóbce

Ubiegłoroczny festyn folklorystyczny w Kłobce, fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

W najbliższą niedzielę (30 czerwca) odbędzie się pierwszy w sezonie letnim festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pod nazwą „Romantyczna Kłóbka z Marią Wodzińską i Chopinem w tle”. Wydarzenie organizuje Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce.

Czytaj więcej

Gala Nagród Marszałka 2019

Uroczysta gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Wojtek Szabelski dla UMWK-P

W niedzielę (16 czerwca) w CKK Jordanki w Toruniu odbyła się gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej.

Czytaj więcej

Do zobaczenia po wakacjach

Zakończenie roku szkolnego, fot. Tymon Markowski

Ponad 300 tysięcy uczniów kujawsko-pomorskich szkół rozpoczęło w środę (19 czerwca) wakacje. Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego odbyło się w Zespole Szkół w Koronowie (powiat bydgoski).

Czytaj więcej

Najlepsi humaniści odebrali wyróżnienia

Uroczystość wręczenia wyróżnień najlepszym stypendystom projektu „Humaniści na start!”, fot. Mikołaj Kuras

Jakub Bernacki i Bartosz Lusiak to najzdolniejsi humaniści, którzy w roku szkolnym 2018/2019 najlepiej zrealizowali program edukacyjny w ramach marszałkowskiego projektu „Humaniści na start!”. We wtorek (18 czerwca) w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu marszałek Piotr Całbecki wręczył wyróżnienia 49 najpilniejszym stypendystom. W uroczystości udział wzięła wicekurator oświaty Maria Mazurkiewicz.

Czytaj więcej

Obradował Komitet Monitorujący

Obrady Komitetu Monitorującego, fot. Mikołaj Kuras

W hotelu Pałac Romantyczny w Turznie (powiat toruński) obradował w poniedziałek i wtorek (17 i 18 czerwca) Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny naszego województwa. Podczas posiedzenia były prezentowane i zatwierdzane kryteria wyboru w konkursach między innymi dla projektów grantowych Lokalnych Grup Działania realizowanych w ramach RLKS (Rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność), projektów w zakresie usług opiekuńczych nad osobami niesamodzielnymi z wykorzystaniem teleopieki, wsparcia na kompleksowe uzbrajanie terenów inwestycyjnych.

Czytaj więcej

Sejmik młodzieży o historii i przyszłości województwa

Sesja sejmiku dzieci i młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński

We wtorek (18 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się debata uczniów szkół średnich z całego regionu „Województwo kujawsko-pomorskie dziś i za 20 lat”. Okazją do dyskusji na temat rozwoju Kujawsko-Pomorskiego była obchodzona w tym roku 20. rocznica istnienia województwa.

Czytaj więcej

Nowe instrumenty dla Filharmonii Pomorskiej

Fot. Tymon Markowski

Filharmonia Pomorska jest w trakcie realizacji projektu zakupu nowych instrumentów muzycznych oraz sprzętu nagłośnieniowego, oświetleniowego, fotograficznego, prezentacyjnego i komputerowego. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz dotacji pochodzącej z budżetu województwa. O szczegółach zakupów poinformowano w poniedziałek (17 czerwca) podczas konferencji prasowej. Przedstawiono także program i plakat zbliżającego się 57. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, którego inauguracja odbędzie się 20 września. 

Czytaj więcej

Finał konkursu „Mój ojciec – dobrze być razem!”

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie na pracę pisemną „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Andrzej Goiński

We wtorek (18 czerwca) w sali widowiskowej Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom V edycji konkursu na pracę pisemną „Mój ojciec – dobrze być razem!”. Dzień ojca będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę (23 czerwca).

Czytaj więcej

Zmarł gen. Zbigniew Nowek

Generał Zbigniew Nowek, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł nagle gen. Zbigniew Nowek, oficer wywiadu, działacz opozycji antykomunistycznej, były szef Urzędu Ochrony Państwa, Agencji Wywiadu i Biura Bezpieczeństwa Narodowego, członek Kapituły Medalu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis”. Miał 59 lat.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone