Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Informacje prasowe

UKW świętuje

fot. Tymon Markowski

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy obchodzi swoje święto. Główne uroczystości odbywają się 25 kwietnia w gmachu Collegium Copernicanum przy ul. Kopernika.

Czytaj więcej

Rodzinne rajdy rowerowe

Rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski

Urząd Marszałkowski zaprasza miłośników dwóch kółek na cykl rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Pierwsza w tym roku impreza odbędzie się w niedzielę (12 maja) we Włocławku. Zapisy i informacje organizacyjne na kujawsko-pomorskienarowery.pl. Na kolejne trzy rajdy zaprosimy do Żnina, Brodnicy i Torunia.

Czytaj więcej

Weekend z kulturą

W Ośrodku Chopinowski wystąpią Kinga Kriger i ks. Wojciech Wierzbicki, fot. materiały ośrodka

W sobotę rozpoczyna się XVI Bydgoski Festiwal Operowy. Wydarzenia zainauguruje premiera Opery Nova „Straszny Dwór” Moniuszki. Poza tym polecamy koncerty w Filharmonii Pomorskiej i Ośrodku Chopinowskim w Szafarni oraz w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu.

Czytaj więcej

Kartki świąteczne to miły obyczaj

  • Etykieta: Życzenia
Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Osoby prywatne, parlamentarzyści, samorządowcy, instytucje, organizacje pozarządowe i firmy są wśród nadawców kart pocztowych z życzeniami dla samorządowych władz województwa i pracowników administracji marszałkowskiej, które nadeszły do Urzędu Marszałkowskiego z okazji Świąt Wielkanocnych. Za wszystkie serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej

Naukowy zawrót głowy w Toruniu

Fot. Tymon Markowski dla UMWKP

W najbliższy czwartek (25 kwietnia) w Toruńskim Parku Technologicznym odbędzie się kolejna edycja regionalnego etapu Festiwalu Naukowego E(x)plory. Młodzi wynalazcy i innowatorzy będą walczyć o miejsca w krajowym finale konkursu naukowego E(x)plory, a ich koledzy ze szkół w całym województwie wezmą udział w pasjonujących pokazach i warsztatach naukowych.

Czytaj więcej

Hereditas Saeculorum po raz ósmy

Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce - przykład inwestycji nagrodzonej Medalem Hereditas Seaculorum, fot. Daniel Pach

Do końca kwietnia czekamy na zgłoszenia w marszałkowskim konkursie „Dziedzictwo wieków”, w ramach którego przyznajemy wyróżnia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji i restauracji zabytków. Medale Hereditas Saeculorum przyznamy po raz ósmy.

Czytaj więcej

Powstaną nowe żłobki

Fot. Filip Kowalkowski

Na początku maja rusza nabór wniosków w konkursie w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, w których będzie można uzyskać  dofinansowanie na  utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3.

Czytaj więcej

V edycja konkursu „Mój ojciec - dobrze być razem”

Ubiegłoroczne seminarium z okazji wręczenia nagród w konkursie „Mój ojciec – dobrze być razem”, fot. Łukasz Piecyk dla UMWK-P

Zapraszamy młodzież w wieku od 13 do 20 lat do udziału w V edycji konkursu „Mój ojciec – dobrze być razem”. Do 10 maja czekamy na pisemne prace prezentujące pozytywny wizerunek ojca oraz ojcostwa widzianego z perspektywy dzieci. Nagrodami w konkursie są bony upominkowe o wartości 500, 300 i 200 złotych.

Czytaj więcej

Honory od Sybiraków

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski został uhonorowany Odznaką Honorową Związku Sybiraków za działania na rzecz bydgoskiego środowiska tej organizacji. Misją związku jest szeroko rozumienie wspieranie ofiar masowych wywózek na Syberię, które na kontrolowanych przez ZSRR terenach Polski miały miejsce w latach 1939-1941, oraz ich rodzin.

Czytaj więcej

Wf z Otylią

Konferencja prasowa inaugurująca tegoroczną edycję programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Na www.mistrzyniewszkolach.pl trwają zapisy online do pierwszej tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w szkołach”, którą prowadzi Fundacja Otylii Jędrzejczak. 18 kwietnia we Włocławku, z udziałem naszej słynnej pływaczki i członek zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej, odbyła się konferencja prasowa inaugurująca program.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone