Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

„Nie ma jak u mamy” – zapraszamy na koncert!

Nie ma jak u mamy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W czwartek (26 maja) w hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń odbędzie się specjalny koncert dedykowany wszystkim mamom. To już trzynasta odsłona tego corocznego wydarzenia, organizowanego przez marszałka Piotra Całbeckiego z okazji Dnia Matki. Jak zwykle nie zabraknie znanych i lubianych gwiazd filmów, seriali i programów telewizyjnych. Bezpłatne bilety do odbioru w Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu.

Czytaj więcej

Pani Janina z medalem marszałka

Janina Szotowicz, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W środę (18 maja) wicemarszałek Zbigniew Sosnowski odwiedził Golub-Dobrzyń, gdzie spotkał się z Janiną Szotowicz. To jedna z najstarszych mieszkanek naszego województwa, która obchodziła niedawno setne urodziny.

Czytaj więcej

Szkolenia dla ratowników – zapisz się!

Szkolenia ratowników WOPR, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Trwają przygotowania do sezonu letniego i szkolenie nowej kadry. Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czekają na mieszkańców regionu, którzy chcą wziąć udział w kursach zawodowych dla ratowników, sterników motorowodnych lub płetwonurków i uzyskać certyfikat kwalifikowanej pierwszej pomocy. Projekt zyskał 3,5 miliona złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach marszałkowskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Ruszają kolejne nabory.

Czytaj więcej

Promocja lokalnego dziedzictwa turystycznego z dofinansowaniem

Spływ kajakowy, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Prawie sto tysięcy złotych z marszałkowskiego funduszu otrzyma siedem pozarządówek z naszego regionu. Dzięki pozyskanym środkom będą one budować i rozwijać lokalne marki turystyczne poprzez warsztaty, promocję czy znakowanie szlaków pieszych i rowerowych.

Czytaj więcej

Bydgoski „Mechanik” świętuje 110-lecie

Gala jubileuszowa w Operze Nova, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

W sobotę (14 maja) w Bydgoszczy świętowano okrągły jubileusz 110-lecia istnienia szkoły, której kontynuacją jest od wielu dziesięcioleci Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Franciszka Siemiradzkiego. Szkoła ta, powszechnie nazywana „Mechanikiem”, jest prekursorem wszystkich szkół technicznych w mieście nad Brdą. Z okazji jubileuszu marszałek województwa uhonorował ją Medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeranienisis. W uroczystej gali w Operze Nova wziął udział wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

Lokalne przysmaki na nasze stoły – wracamy do sprzedaży!

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Domowe drożdżówki z lokalnymi dodatkami i sery podpuszczkowe z rodzinnego gospodarstwa – to nowości, które pojawią się już od przyszłego poniedziałku (23 maja) w sklepie internetowym Lokalna Żywność. W ofercie także swojskie wędliny, przetwory owocowe i warzywne oraz miody. Okienko zakupowe będzie otwarte od 23 do 30 maja. Odbiór 2 czerwca w trzech toruńskich lokalizacjach.  

Czytaj więcej

Run Toruń 2022 (31 zdjęć)

Run Toruń 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Blisko tysiąc sześciuset zawodników wzięło udział w niedzielnym (15 maja) biegu „Run Toruń 2022 – zwiedzaj ze zdrowiem”. Samorząd województwa był sponsorem wydarzenia. Wszystkim, którzy zameldowali się na mecie, serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej

41 lat rolniczej Solidarności

Uroczystości 41. rocznicy rejestracji NSZZ RI Solidarność, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęły się czwartkowe (12 maja) obchody 41. rocznicy rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”. W programie kujawsko-pomorskich uroczystości, które odbywają się w Toruniu, Łubiance i Chełmży (w powiecie toruńskim) złożenie kwiatów, msza święta oraz spotkanie poświęcone błogosławionym księdzu Jerzemu Popiełuszce i Karolinie Kózkównie.

Czytaj więcej

Od ćwierćwiecza wspierają kujawsko-pomorskich rolników

25-lecie Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Jej członkowie współpracują z administracją rządową w sprawach dotyczących rolnictwa, wspierają rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich i działają na rzecz poprawy jakości produktów rolnych - 25 lat istnienia świętuje Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza (KPIR). W jubileuszowych uroczystościach uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, wicemarszałek Zbigniew Sosnowski oraz Stanisław Pawlak, przewodniczący sejmikowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Czytaj więcej

Jubileusz bydgoskiego Braille’a

Kursy zawodowe w bydgoskim Braille’u, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy, najstarsza w Polsce placówka kształcąca osoby z dysfunkcją wzroku, obchodzi w tym roku jubileusz 150 lat pracy. W programie obchodów znalazły się m.in. warsztaty i zajęcia w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, konkursy i impreza plenerowa. Z ofertą edukacyjną ośrodka można zapoznać się od dziś (16 maja) podczas Drzwi Otwartych. Zapraszamy!

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone