Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Informacje prasowe

E-szkoła w ostatnim tygodniu października

Czym była Wielka Emigracja? Jak obliczyć objętość brył? Co kryje się pod pojęciem czarnej dziury i jak napisać rozprawkę w języku angielskim? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów.

Czytaj więcej

Testy w kierunku koronawirusa także dla POZ-ów

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Samorząd województwa finansuje dedykowane badania przesiewowe w kierunku Covid-19. Testami (w liczbie 18 tysięcy) obejmiemy personel szpitali i przychodni funkcjonujących w systemie publicznej służby zdrowia w całym regionie. Do składania zapotrzebowania zapraszamy kierownictwa placówek medycznych. Covid-19. Specjalny portal informacyjny województwa

Czytaj więcej

Baj Pomorski w szekspirowskim stylu

Scena szekspirowska przy Baju Pomorskim w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Amfiteatr stylizowany na scenę teatru elżbietańskiego, park rzeźb w ogrodzie, a na balkonie mechaniczny teatr lalek - to elementy wartej ponad 2,3 miliona złotych inwestycji zrealizowanej w toruńskim Baju Pomorskim. Nowe obiekty dostępne są dla odwiedzających codziennie oprócz poniedziałków.

Czytaj więcej

Zapraszamy na portal gier edukacyjnych

Fot. archiwum UMWKP

Wirtualna wycieczka po kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych, podróż po regionie śladem Fryderyka Chopina, ciekawostki o zabytkach i atrakcjach turystycznych, a także quizy, kolorowanki i układanki – portal to nasza propozycja dla dzieci i młodzieży. Gry edukacyjne udostępniamy na stronie internetowej gry.kujawsko-pomorskie.pl

Czytaj więcej

Z astronomią za pan brat

Uczniowie podczas zajęć w Astrobazie w Radziejowie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Teleskopy, lornetki, atlasy księżyca, obrotowe mapy nieba i przewodniki astronomiczne – do 16 kujawsko-pomorskich szkół biorących udział w  marszałkowskim programie edukacyjnym „Niebo nad astrobazami” trafił specjalistyczny sprzęt astrofizyczny, który ułatwi uczniom prowadzenie obserwacji i poznawanie wciąż pełnego tajemnic kosmosu.

Czytaj więcej

Obradował sejmik województwa

XXVI sesja sejmiku województwa, obrady w trybie zdalnym; fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Podczas poniedziałkowej (26 października) sesji sejmiku marszałek Piotr Całbecki poinformował o przygotowywaniu w trybie ekspresowym kilkuset miejsc dla chorych na Covid-19 w szpitalach podległych samorządowi województwa. W porządku obrad znalazły się także m.in. informacje zarządu województwa o stanie wdrażania rewitalizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 i realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2019/2020. Posiedzenie odbywało się w trybie zdalnym.

Czytaj więcej

Teatr Horzycy przechodzi gruntowny remont

Jednym z elementów inwestycji jest wymiana żarówek w żyrandolu, fot. Teatr Horzycy w Toruniu

W zabytkowym gmachu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu trwają zaawansowane prace remontowo-modernizacyjne. W ramach inwestycji przewidziano między innymi instalację klimatyzacji, wymianę foteli, podłóg i oświetlenia oraz uruchomienie nieczynnego od dawna drugiego balkonu.

Czytaj więcej

Czekamy na prace plastyczne z gęsią w roli głównej

Tradycją naszej dorocznej akcji ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina” są konkursy dla mieszkańców regionu. Jednym z nich jest cieszący się zawsze ogromnym zainteresowaniem konkurs plastyczny dla dzieci, z atrakcyjnymi nagrodami. Publikujemy zasady jego tegorocznej odsłony.

Czytaj więcej

2020 gęsich tuszek dla mieszkańców województwa

Rozdawanie gęsich tuszek w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W sobotę (24 października) mieszkańcy Kujaw i Pomorza odebrali 2020 gęsich tuszek. Gęsina była nagrodą w tegorocznych konkursach organizowanych przez lokalne i regionalne media w ramach naszej kampanii „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

Czytaj więcej

Komputer bez tajemnic - zapisz się na szkolenie

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Podstawy korzystania z komputera i internetu, obsługa poczty elektronicznej, edytora tekstu, arkuszy kalkulacyjnych, programów do tworzenia prezentacji multimedialnych oraz projektowanie komputerowe – to zakres certyfikowanych szkoleń komputerowych, które oferujemy w ramach marszałkowskich kursów edukacyjnych dla dorosłych. Do tej pory skorzystało z nich ponad 3 tysiące mieszkańców regionu. Rekrutacja trwa.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone