Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Informacje prasowe

W obiektywie

Otwarcie Festiwalu Tofifest, fot. Andrzej Goiński

Zapraszam do fotograficznego przeglądu wydarzeń minionego tygodnia.

Czytaj więcej

Żegnamy Wiesława Czapiewskiego

Wiesław Czapiewski, fot. Marcin Drogorób

19 października zmarł Wiesław Czapiewski, trener lekkoatletyki, od dziesięcioleci związany z Zawiszą Bydgoszcz. Wychował wielu medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata w różnych kategoriach wiekowych. Jego podopieczni wielokrotnie byli wyróżniani stypendiami sportowymi marszałka. Miał 59 lat.

Czytaj więcej

Pokaż region na zdjęciach

Zielony pomost w Toruniu, fot. Agnieszka Brymora

Zapraszamy do uczestnictwa w drugiej edycji konkursu fotograficznego dla mieszkańców „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się”. Do 15 listopada można nadsyłać prace prezentujące efekty projektów zrealizowanych dzięki wsparciu w ramach naszych regionalnych programów operacyjnych. Czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. 

Czytaj więcej

Nowoczesne kształcenie zawodowe szansą na przyszłość

Zajęcia komputerowe w ramach projektu Szkoła Zawodowców, fot. Łukasz Piecyk

Kursy branżowego języka obcego, płatne staże u pracodawców, granty na innowacyjne projekty  – ponad tysiąc uczniów techników z Kujaw i Pomorza skorzystało z oferty „Szkoły Zawodowców”, projektu realizowanego przez Urząd Marszałkowski we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Samorządowym Stowarzyszeniem „Europa Kujaw i Pomorza” oraz siedmioma samorządami lokalnymi.

Czytaj więcej

Stulecie powrotu Pomorza do macierzy

Powołanie komitetu programowego przyszłorocznych obchodów stulecia powrotu Pomorza do macierzy, fot. Mikołaj Kuras

W piątek (18 października) rozpoczął prace powołany przez marszałka województwa komitet programowy przyszłorocznych obchodów stulecia powrotu Pomorza do macierzy. W gremium zasiadają historycy, szefowie instytucji kulturalnych i działacze społeczni. Marszałek Piotr Całbecki i nowo powołani członkowie komitetu złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą mianowanemu równo sto lat temu pierwszemu wojewodzie pomorskiemu Stefanowi Łaszewskiemu.

Czytaj więcej

Warsztaty filmowe dla młodzieży

Warsztaty filmowe dla uczestników konkursu „Z kamerą wśród Piastów”, fot. UMWK-P

Uznanie, jakim cieszą się polskiej i światowej sławy reżyserzy i scenarzyści to marzenie wielu młodych ludzi zafascynowanych branżą filmową. W poniedziałek (21 października) we włocławskim Centrum Kultury Browar B dwadzieścioro sześcioro uczniów Kujawsko-Pomorskich szkół uczestniczyło w warsztatach, podczas których dowiedzieli się jak krok po kroku powstaje film. Spotkanie ze ekspertami odbyło się w ramach konkursu „Z kamerą wśród Piastów” zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski.

Czytaj więcej

Konkurs na dwudziestolecie regionu - pierwsza tura pytań

Okładka dodatku ,,20 lat dla regionu. Razem dla kujawsko-pomorskiego”

Zgodnie z zapowiedzią publikujemy dziś pierwszą z trzech tur pytań w ramach konkursu z okazji dwudziestolecia województwa kujawsko-pomorskiego. Autorów prawidłowych odpowiedzi we wszystkich trzech odsłonach konkursu nagrodzimy hulajnogami elektrycznymi i voucherami podróżnymi o wartości 1990 złotych Odpowiedzi należy szukać w dodatku ,,Razem dla regionu. 20 lat województwa kujawsko-pomorskiego”, który ukazał się 27 września razem w regionalnymi dziennikami: ,,Gazetą Pomorską”, ,,Expressem Bydgoskim” i ,,Nowościami”.

Czytaj więcej

W hołdzie księdzu Jerzemu

Uroczystości 35. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku, fot. Mikołaj Kuras

W tym roku obchodziliśmy 35. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji we Włocławku, Bydgoszczy, Toruniu i Górsku od czwartku do niedzieli (17-20 października) odbywały się wydarzenia przypominające postać i nauczanie księdza Jerzego.

Czytaj więcej

Bezpłatne badania w kierunku depresji i chorób serca

fot. Filip Kowalkowski

W sobotę (26 października) w Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy odbędą się refundowane przez NFZ badania i konsultacje z zakresu psychiatrii, psychologii i kardiologii. Oferta skierowana jest do osób z podejrzeniem depresji i chorób serca. Obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem 52 372 13 40.

Czytaj więcej

Młodzi artyści nagrodzeni

Wręczenie nagród w konkursie „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”, fot. Andrzej Goiński

W Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu odbyły się w czwartek (17 października), z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i wiceprzewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej, wernisaż wystawy pokonkursowej i gala nagród dwudziestego Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone