Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

Koncert Wolności w Toruniu

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W niedzielę (24 września) w Arenie Toruń odbędzie się koncert z udziałem popularnych polskich wokalistek i wokalistów. Tematem przewodnim muzycznego spotkania będzie wolność. Wydarzenie dofinansowano z funduszy europejskich.

Czytaj więcej

Posiedzenie Konwentu Wójtów

Posiedzenie Konwentu Wójtów w Zamku Bierzgłowskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W Zamku Bierzgłowskim w powiecie toruńskim obradował w środę (20 września) Konwent Wójtów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wśród omawianych tematów były m.in. aktualne konkursy o dofinansowanie projektów w ramach naszego programu regionalnego perspektywy 2021-2027. W posiedzeniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

Obradował Komitet Monitorujący programu regionalnego

Posiedzenie KM FEdKP, Bydgoszcz, 18-19 września 2023, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

W Bydgoszczy odbyły się dwudniowe (18-19 września) obrady Komitetu Monitorującego naszego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza (FEdKP) 2021-2027, podczas których m.in. zatwierdzono kryteria wyboru projektów dotyczących wychowania przedszkolnego, edukacji i usług opiekuńczych oraz wsparcia instytucji kultury. W dzisiejszej części posiedzenia uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

Ćwierć wieku ochrony i edukacji

Zajęcia edukacyjne w Krajeńskim Parku Krajobrazowym, fot. KPK

Krajeński Park Krajobrazowy, największy park krajobrazowy na Kujawach i Pomorzu, obchodzi w tym roku dwudziestopięciolecie. Z okazji jubileuszu placówka zorganizowała 21 września w Więcborku ogólnopolską konferencję poświęconą zrównoważonemu rozwojowi Pojezierza Krajeńskiego.

Czytaj więcej

Mistrzostwa ratowników w Tleniu

XIV Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Ratownictwie Wodnym w Tleniu, fot. Szymon Zdziebło / tarantoga.pl dla UMWKP

W Tleniu odbyły się XIV Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Ratownictwie Wodnym. Zmierzyło się 21 jednostek z regionu, najlepsi w kategorii drużynowej okazali się reprezentanci włocławskiego WOPR.

Czytaj więcej

Sępólno-Tuchola: prace na drodze trwają

Droga wojewódzka nr 241, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP

W Sępólnie Krajeńskim w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 trwa budowa nowego ronda. Rusza też modernizacja kolejnych odcinków pomiędzy Sępólnem Krajeńskim i Tucholą. Zadania o wartości ponad 22 mln złotych finansowane są z budżetu samorządu województwa. Pracujemy też nad projektami obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Tucholi.

Czytaj więcej

Sięgnijcie po stypendia!

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Nawet 5 tysięcy złotych mogą otrzymać uczniowie kujawsko-pomorskich szkół. Roczne stypendia przyznajemy w ramach dwóch marszałkowskim programów edukacyjnych. Nowe regulaminy dostępne są poniżej. Na wnioski czekamy do 30 września.

Czytaj więcej

Obwodnica Chełmży – warianty gotowe, zapraszamy na konsultacje

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Trwają konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy Chełmży. To jedna z czternastu obwodnic, która powstanie w Kujawsko-Pomorskiem w najbliższych latach. Projektanci przygotowali trzy warianty trasy. Szczegółowe opisy i formularz uwag dostępny na stronie obwodnica-konsultacje.pl. Na wnioski czekamy do 1 października.

Czytaj więcej

Hereditas Saeculorum za opiekę nad zabytkami

Wręczenie medali Hereditas Saeculorum, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i radna województwa Katarzyna Lubańska wręczyli we wtorek (12 września) w grudziądzkim Muzeum Handlu Wiślanego medale Hereditas Saeculorum, wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji i restauracji zabytków.

Czytaj więcej

Unitas Durat dla nestorów

Wacław Walter odznaczony medalem Unitas Durat, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Historie najstarszych mieszkańców naszego regionu są dla nas nieocenionym źródłem wiedzy. Do grona osób uhonorowanych medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis dołączył Wacław Walter, któremu odznaczenie wręczyli przewodnicząca sejmiku woejwództwa Elżbieta Piniewska i prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Medal otrzymała także Wanda Nowak, z rąk członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.