Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Informacje prasowe

W Paszporcie Turystycznym: Jazz w Bydgoszczy i Ciechocinku, regaty żeglarskie w Koronowie

W ramach Rzeki Muzyki w Bydgoszczy wystąpi Janusz Szrom, fot. Łukasz Piecyk

W ten weekend z Paszportem Turystycznym bawimy się m.in. w Bydgoszczy, gdzie w niedzielę (18 sierpnia) w ramach Rzeki Muzyki wystąpi Janusz Szrom oraz w Ciechocinku podczas Festiwal Ciechocinek & Jazz. Wszystkich zainteresowanych żeglarstwem zapraszamy do Koronowa (powiat bydgoski) na Regaty im. kpt. Tadeusza Ziółkowskiego.

Czytaj więcej

Zdrowie, przedszkola, oświetlenie miejskie - zapraszamy do składania wniosków w konkursach RPO

Wsparcie z RPO trafia między innymi do przedsiębiorców, fot. Filip Kowalkowski

Obecnie trwa kilka konkursów, w których można uzyskać dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, m. in. na programy prozdrowotne w miejscu pracy, tworzenie nowych miejsc w przedszkolach, rozbudowę oświetlenia miejskiego, rewitalizację obszarów miejskich czy gospodarkę wodno-ściekową.

Czytaj więcej

Bohaterowie Zadwórza patronują rondu w Toruniu

Jedno z toruńskich rond nosi od dziś (12 sierpnia) imię Bohaterów Zadwórza 1920, fot. Mikołaj Kuras

Rondo na zbiegu ulic Przelot i Gminnej w Toruniu od 12 sierpnia nosi imię Bohaterów Zadwórza. W uroczystości nadania imienia uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

Trzy nowe karetki dla Włocławka

Szpital Popiełuszki, ceremonia przekazania nowych karetek, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Marszałkowski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Popiełuszki we Włocławku otrzymał na potrzeby stacji pogotowia ratunkowego nowe, nowoczesne i w pełni wyposażone ambulanse  specjalistyczne, przystosowane do prowadzenia kwalifikowanej resuscytacji. Lecznica przechodzi obecnie systematyczny proces kompleksowej modernizacji.

Czytaj więcej

Zapraszamy na wieś

Fot. Szymon Zdziebło dla UMWK-P

Zachęcamy do udziału w imprezach plenerowych z cyklu „Wieś na weekend”. W najbliższą sobotę (17 sierpnia) festyn rodzinny „Na kujawską nutę” w Raciążku (powiat aleksandrowski), w niedzielę (18 sierpnia) turniej sołectw w Konecku (powiat aleksandrowski).

Czytaj więcej

Medal Unitas Durat dla Heleny Szymborskiej

Wręczenie medalu Unitas Durat Helenie Szymborskiej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Stuletnia mieszkanka Torunia, Helena Szymborska otrzymała w sobotę (10 sierpnia) z rąk radnej województwa Katarzyny Lubańskiej marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Wręczenie wyróżnienia dla pani Heleny jest kontynuacją akcji honorowania stuletnich mieszkańców regionu z okazji ubiegłorocznej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej

Biało-czerwoni najlepsi na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy

Polska najlepszą lekkoatletyczną drużyną Europy, fot. Paweł Skraba

Dwanaście europejskich lekkoatletycznych reprezentacji wystąpiło podczas Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbywały się od piątku do niedzieli (9-11 sierpnia) na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. Najlepsi okazali się reprezentanci Polski, którzy wyprzedzili Niemców i Francuzów. Medale lekkoatletom wręczał między innymi wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Organizację wydarzenia, które było najważniejszym punktem obchodów stulecia powstania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, wsparł samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Pokaż region na zdjęciach - nagrody czekają!

Zielony pomost w Toruniu, fot. Agnieszka Brymora

Zapraszamy do uczestnictwa w drugiej edycji konkursu fotograficznego dla mieszkańców „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się”.  Do 15 listopada można nadsyłać prace prezentujące efekty projektów zrealizowanych dzięki wsparciu w ramach naszych regionalnych programów operacyjnych. Czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. 

Czytaj więcej

Trwa konkurs o Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej

Toruńskie Żywe Muzeum Piernika posiada Złoty Certyfikat POT, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Do 18 sierpnia czekamy na zgłoszenia produktów turystycznych w 17. edycji konkursu o Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Wyróżnienie danej atrakcji turystycznej oznacza jej rekomendację, czyli gwarancję usług na najwyższym poziomie. Etap regionalny konkursu koordynuje Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

Czytaj więcej

Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo nad wodą

Ratownicy Nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy, fot. Mikołaj Kuras

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kujawsko-Pomorskiem zrzesza pół tysiąca ratowników czuwających nad bezpieczeństwem wypoczywających w czasie wakacji nad jeziorami i rzekami. By wesprzeć wodne służby ratownicze w angażowaniu młodych ludzi do pracy w tym odpowiedzialnym zawodzie, Urząd Marszałkowski zorganizował w czwartek (8 sierpnia) spotkanie z przedstawicielami WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego, regionalnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku i organizacji harcerskich. W rozmowach uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone