Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Informacje prasowe

Wakacje z naszą e-Szkołą

Jednym z ubiegłotygodniowych tematów zajęć były wędrówki Szlakiem Świętego Jakuba, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Turystyczny poradnik dla miłośników dwóch kółek i podróży po Hiszpanii, opowieści o toruńskich zabytkach i legendach, historia Malali Yousafzai, pakistańskiej działaczki na rzecz praw kobiet, wspomnienia spotkań ze św. Janem Pawłem II i rozmowy o Światowych Dniach Młodzieży, a także joga i gry terenowe dla całej rodziny to tylko niektóre z propozycji, jakie w tym tygodniu przygotowaliśmy w ramach wakacyjnych spotkań z naszą e-Szkołą. Zajęcia dostępne do obejrzenia także poza transmisją na żywo.

Czytaj więcej

Stypendia dla najlepszych uczniów

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Nawet 5 tysięcy złotych rocznie mogą otrzymać utalentowani i pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół w ramach trzech marszałkowskich programów stypendialnych. Wsparcie trafi w tym roku do ponad półtora tysiąca młodych mieszkańców regionu. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Nabór wniosków ruszy 1 września.

Czytaj więcej

Wspieramy niepubliczne ośrodki adopcyjne

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Samorząd województwa, kwotą dwóch milionów stu pięćdziesięciu tysięcy złotych, wsparł dwie organizacje z regionu zajmujące się realizacją działań z zakresu opieki adopcyjno-wychowawczej. Dofinansowanie przyznano w ramach konkursu dla NGO-sów na realizację zadań publicznych.

Czytaj więcej

Dotacje na drogi dojazdowe do pól uprawnych

Wręczenie umów, fot. Mikołaj Kuras dla UWMKP

Blisko 6 milionów złotych z budżetu województwa trafi w tym roku do samorządów lokalnych na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Uroczyste wręczenie umów z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego i członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia odbyło się we wtorek (7 lipca) w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Czytaj więcej

Wakacje z naszą e-Szkołą

Gra w boule, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa nie zamyka się na wakacje. Plany na lipiec i sierpień to interesujące zajęcia, ciekawa alternatywa na dni z gorszą pogodą. W piątek (3 lipca) między innymi pokazaliśmy, jak całe rodziny mogą dobrze się bawić grając w boule.  

Czytaj więcej

Wyróżnienia dla aniołów pomocy społecznej

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Nagrodzimy najbardziej zaangażowanych, rzetelnych i twórczych w działaniach w dziedzinie pomocy społecznej. Kandydatury mogą zgłaszać zarówno osoby indywidualne, jaki i zespoły. Na wnioski w ramach XIV edycji naród Stalowy Anioł czekamy do 30 września.

Czytaj więcej

Doroczny turniej rycerski w Golubiu-Dobrzyniu (zdjęcia)

Turniej rycerski w Golubiu-Dobrzyniu, Fot. Szymon Zdziebło

Wojowie z całej Polski zaprezentowali swoją waleczność i kunszt podczas trzydniowego (3-5 lipca) 44. Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Partnerem głównym wydarzenia jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Komitet Regionów o zasobach wodnych

Marszałek Piotr Całbecki udziela wywiadu podczas przerwy w obradach sesji plenarnej Komitetu Regionów, fot. Mieszko Matusiak/UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki był sprawozdawcą dobrze przyjętej opinii Europejskiego Komitetu Regionów dotyczącej konieczności modernizacji kluczowych dla unijnej polityki w dziedzinie ochrony wód i bezpieczeństwa przeciwpowodziowego aktów prawa europejskiego. 6 lipca Komitet Regionów w głosowaniu przyjął ten dokument. 

Czytaj więcej

Senior zdrowy i aktywny

Fot. Tymon Markowski/UMWK-P

Wsparcie samorządu województwa umożliwi realizację przedsięwzięć aktywizujących i integrujących starsze pokolenie. Dotacje trafią w tym roku na realizację 24 projektów. Rozdzieliliśmy je w ramach konkursu skierowanego do organizacji pozarządowych.

Czytaj więcej

Vouchery, czyli wsparcie dla młodych rodziców

fot. Andrzej Goiński

Kolejne pół tysiąca młodych rodzin zakwalifikowanych do programu „Aktywna Mama, aktywny Tata” otrzymuje refundację kosztów odpłatnej opieki nad maluchami do 3 roku życia. Wsparcie to nawet 800 złotych miesięcznie przez rok w postaci voucherów na pokrycie kosztów żłobka lub wynagrodzenia niani.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone