Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

Stypendia dla artystów – wnioski do 15 grudnia

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Jeszcze przez dwa tygodnie czekami na wnioski o stypendia artystyczne marszałka dla twórców, animatorów kultury i osób zaangażowanych w opiekę nad zabytkami. Wsparcie można wykorzystać na podjęcie dodatkowej edukacji artystycznej lub realizację projektów kulturalnych, m.in. na organizację wystaw, publikację książki, nagranie płyty lub nakręcenie filmu. 

Czytaj więcej

Wirtuozi fortepianu w Bydgoszczy

Koncert finalistów tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Kamil Pacholec i Jakub Kuszlik, finaliści tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, wystąpili w Bydgoszczy. Chopinowskie polonezy, walce i mazurki zabrzmiały we wtorek (30 listopada) w murach Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego. W koncercie uczestniczył marszałek Piotr Całbecki. Nagranie dostępne na stronie Akademii Muzycznej.

Czytaj więcej

Czołowi polscy pływacy rywalizują w Bydgoszczy

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat w pływaniu, Bydgoszcz, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

W Bydgoszczy trwają Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat w pływaniu. „Astoria” przez pięć dni będzie areną zmagań czołówki krajowego pływactwa. Organizację imprezy wsparł finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Transmisja na stronie Polskiego Związku Pływackiego.

Czytaj więcej

Kujawy i Pomorze smakują gęsiną

Pokazy kulinarne podczas festynu gęsinowego, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Trwają akcje w ramach naszej kampanii ,,Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina”.

Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja zadba o nasze zdrowie

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski na konferencji ,,Sztuczna inteligencja w medycynie”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Pandemia wpłynęła na dynamiczny rozwój w sektorze medycznym i e-gospodarce. We wtorek (30 listopada) w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego odbyła się konferencja ,,Sztuczna inteligencja w medycynie”. Spotkanie otworzył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. 

Czytaj więcej

Obradował sejmik

Posiedzenie sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, 29 listopada 2021, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Sejmik województwa przyjął w poniedziałek (29 listopada) zmiany w budżecie 2021 i wieloletniej prognozie finansowej województwa, związane z wyższymi niż zakładano wpływami z podatków dochodowych od firm. Samorząd województwa przeznacza blisko 136 mln złotych na sfinansowanie pasażerskich przewozów kolejowych na najbliższy rok.

Czytaj więcej

Wsparcie dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 i adresem e-mailowym niebieskalinia[at]kujawsko-pomorskie.pl działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów, w sześciu innych miastach naszego regionu.

Czytaj więcej

Kardynał Wyszyński na ekranie

Kard z filmu "Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”, zrzut ekranu

Jest rok 1944, młody ksiądz porucznik Stefan Wyszyński jest wówczas kapelanem oddziału  Polskiego Państwa Podziemnego w Puszczy Kampinoskiej i działa w powstańczym szpitalu. Wojenna rzeczywistość jest dla niego próbą charakteru. Film ,,Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” premierę kinową miał we wrześniu. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wsparł finansowo powstanie obrazu.

Czytaj więcej

Wspólna Polityka Rolna 2023-2027: marszałek apeluje do rządu

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST) odesłała do dalszych uzgodnień rządowy projekt Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej (PS WPR) 2023-2027. Aktualnej wersji dokumentu nie zaakceptowała strona samorządowa, wskazując na zapisy ograniczające interwencję w dziedzinie inwestycji infrastrukturalnych na wsi i odbierające samorządom kompetencje w zakresie kreowania rozwoju obszarów wiejskich. W posiedzeniu komisji uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który skierował w tej sprawie pismo do ministra rolnictwa.

Czytaj więcej

Dbamy o Terytorialsów

Nasi koledzy w mundurach WOT wspierają w pandemii starszych mieszkańców regionu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego został uznany za najlepszego w kraju pracodawcę żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. W imieniu marszałka Piotra Całbeckiego nagrodę odebrał w czwartek (25 listopada) w Zegrzu (Mazowieckie) wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone