Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Informacje prasowe

Nasz kandydat do Europejskiego Huba Innowacji Cyfrowych

Fot. Łukasz Piecyk

IoT North Poland Hub, którego koordynatorem jest marszałkowska Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego (TARR), znalazł się w gronie krajowych kandydatów, którzy ubiegać się będą o status Europejskich Hubów Innowacji Cyfrowych (European Digital Innovation Hubs - EDIH). Zadaniem EDIH będzie m.in. wspieranie cyfrowej transformacji mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz podmiotów administracji publicznej.

Czytaj więcej

Komisja Wspólna w sprawie KPO: jest postęp w uzgodnieniach

Posiedzenie KWRiST 12 kwietnia 2021, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl dla UMWKP

Na skutek stanowiska strony samorządowej Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego nie zaopiniowała podczas poniedziałkowego (12 kwietnia) posiedzenia projektu Krajowego Planu Odbudowy. W dyskusji samorządowcy podkreślali zadowolenie z zapowiedzianych przez premiera Mateusza Morawieckiego zmian w dokumencie. Uznali jednak, że wobec nieprzedstawienia przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej  ostatecznej jego wersji, komisja nie może się zająć jego procedowaniem.

Czytaj więcej

Sytuacja epidemiczna nadal trudna

Wszystkie ręce na pokład – trzecia fala epidemii stawia służbę zdrowia wobec kolejnych, trudnych wyzwań. Dziękujemy medykom i wolontariuszom, którzy z poświęceniem walczą codziennie o powrót do zdrowia i życie pacjentów z Covid-19.

Czytaj więcej

Marszałek prosi medyków o wsparcie oddziałów covidowych

Marszałek podczas briefingu prasowego, 22 marca, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W sytuacji obecnego przyspieszenia epidemii lada chwila może zabraknąć personelu przy łóżkach chorych. Marszałek Piotr Całbecki wystosował do lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych apel o zgłaszanie się do pracy na oddziałach covidowych.

Czytaj więcej

Podaruj 1 procent organizacji w regionie

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Pomóżmy organizacjom w naszym regionie, to nic nie kosztuje! Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie podatku i możemy przekazać 1 %  jednej z 370 organizacji pożytku publicznego działających w województwie kujawsko-pomorskim. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią zachęcamy do rozliczenia podatku online.

Czytaj więcej

Hereditas Saeculorum za opiekę nad zabytkami

Medal Hereditas Saeculorum, graf. UMWKP

W  naszym regionie doceniamy i nagradzamy za szczególne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji, restauracji i opieki nad zabytkami. Do końca kwietnia czekamy na zgłoszenia osób i instytucji do dziesiątej edycji konkursu "Dziedzictwo wieków".

Czytaj więcej

Wisła – ekonomia, ekologia, nasza szansa

Nasza barka na wysokości Nowego w pow. świeckim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

- Żegluga śródlądowa to obecnie najbardziej przyjazny środowisku model transportu towarów. Liczymy, że Wisła stanie się arterią komunikacyjną, ale żeby tak się stało potrzebne są inwestycje, na które liczymy – powiedział marszałek Piotr Całbecki podczas konferencji prasowej (8 kwietnia) na nabrzeżu wiślanym w Chełmnie, na którym rozładowywano właśnie załadowaną w Gdańsku barkę z komponentami do produkcji dla jednej z kujawsko-pomorskich firm. Organizatorem pilotażowego wiślanego rejsu komercyjnego, który zakończył się w 9 kwietnia w gdańskim porcie, był samorząd województwa.

Czytaj więcej

Medal dla nestorki w powiecie toruńskim

Wręczenie medalu pani Cecylii Kowalskiej, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Cecylia Marta Kowalska dołączyła do grona rówieśników Niepodległej uhonorowanych marszałkowskim medalem dla najstarszych mieszkańców naszego województwa. Mieszkanka Złotorii (powiat toruński) posiada talent krawiecki i zawsze chętnie podróżowała po kraju, regularnie odwiedzała góry i wyjeżdżała nad Bałtyk. Medal stulatce wręczył wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Czytaj więcej

Dotacje na budowę małych obiektów sportowych i sal gimnastycznych

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Powstaną nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności oraz przyszkolne sale gimnastyczne – w tym roku na rozbudowę infrastruktury sportowej w naszym regionie samorząd województwa przeznaczy 2 miliony złotych. Jednostki samorządu terytorialnego mogą uzyskać środki na budowę małych obiektów sportowych i sal gimnastycznych w ramach dwóch konkursów. Jeden z nich już się zakończył. Do piątku (16 kwietnia) trwa nabór wniosków o dotację na budowę sal gimnastycznych. 

Czytaj więcej

Medal Unitas Durat dla pani Jadwigi Waszewskiej

Pani Jadwiga Waszewska, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Do grona osób uhonorowanych marszałkowskim medalem dla najstarszych mieszkańców naszego województwa dołączyła Jadwiga Waszewska mieszkanka Raciniewa w powiecie chełmińskim, która lubi czytać i chętnie spędza czas w ogrodzie. Medal Unitas Durat wręczył stulatce wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone