Aktualności

Jelenia Wyspa – ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego nad rzeką Stążką, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Zwiedzaj region z mobilnym przewodnikiem turystycznym!

„Przewodnik po Konstelacjach” to nowoczesna aplikacja, która pozwala odkryć bogactwo turystyczne naszego województwa w duchu idei Konstelacji dobrych miejsc. Zawiera propozycje i opisy atrakcji, szlaków kulturowych, a także trasy rowerowe, interaktywną mapę, aktualne wydarzenia oraz wiele innych funkcji, które z pewnością wzbogacą doświadczenia turystyczne użytkowników. Zachęcamy do pobrania!

 

Nasze województwo ma wiele do zaoferowania, od malowniczych krajobrazów po bogatą historię i kulturę. Chcemy, aby każdy turysta mógł w pełni cieszyć się tym, co najlepsze w Kujawsko-Pomorskiem – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – Aplikacja „Przewodnik po Konstelacjach” została stworzona z myślą o ułatwieniu planowania podróży i odkrywaniu nowych miejsc.

 

Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc to inicjatywa mająca na celu promocję najciekawszych i najważniejszych atrakcji turystycznych naszego regionu – mówi Beata Sawińska, prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. – Skupiamy się na wyróżnieniu wyjątkowych miejsc, które razem tworzą spójną i atrakcyjną ofertę turystyczną. Nasza aplikacja „Przewodnik po Konstelacjach” doskonale realizuje tę ideę, kierując użytkowników do najważniejszych atrakcji, proponując malownicze trasy rowerowe oraz zachęcając do zwiedzania poprzez gry terenowe. Dzięki niej, zarówno turyści, jak i mieszkańcy mogą odkrywać piękno Kujawsko-Pomorskiego w nowoczesny i angażujący sposób.

 

Aplikacja „Przewodnik po Konstelacjach” oferuje:

  • interaktywną mapę z zaznaczonymi najważniejszymi i najciekawszymi atrakcjami lub miejscami turystycznymi
  • opisy atrakcji turystycznych wraz z historią i ciekawostkami
  • trasy rowerowe, dostosowane do różnych zainteresowań i stopni zaawansowania, którymi można podróżować z poziomu aplikacji, bądź też pobrać do specjalistycznych aplikacji
  • gry terenowe jako interaktywną formę zwiedzania miejsc
  • informacje o aktualnych wydarzeniach kulturalnych i sportowych
  • funkcję nawigacji, która ułatwia dotarcie do wybranego celu
  • możliwość planowania wycieczek.

 

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w sklepach Google Play i App Store.

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

 

5 lipca 2024 r.

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2024 r.