Aktualności

Puchar Polski Pit Bike Off-Road w Wierzchucinie Królewskim, fot. Stowarzyszenie MX Otopit Toruń
Puchar Polski Pit Bike Off-Road w Wierzchucinie Królewskim, fot. Stowarzyszenie MX Otopit Toruń

Zmagania młodych motocyklistów w Wierzchucinie Królewskim

To rekordowy sezon pit bike’ów i kolejne zawody, podczas których organizatorzy odnotowali tak wysoką liczbę uczestników – podczas drugiej rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road w Wierzchucinie Królewskim (powiat bydgoski) pojawiło się stu zawodników. Relacja z zawodów dostępna jest w mediach społecznościowych organizatora.

– Niezależnie od wieku i stażu na dwóch kółkach wszyscy świetnie się bawili. Publiczność zgromadzona na miejscu, jak i ta przed telewizorami oglądająca relacje na żywo, mogła liczyć na dwie serie emocjonujących wyścigów. Minimotocykle świetnie rozwinęły swoje serie wyścigów na torach asfaltowych, a off-road w bardzo szybkim tempie zdaje się powtarzać ten sukces. W całym kraju powstają kolejne obiekty, a dzieci i młodzież mają coraz więcej możliwości do sportowej rywalizacji w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach – mówi Jacek Bujański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motocyklowego PZM.

 

Podczas zawodów dziesięcioro zawodników uczestniczyło w specjalnych jazdach dla dzieci. Jeżeli chodzi o najmłodszy zawodników z licencją PZM lub w trakcie jej zdawania, było to aż 22 śmiałków od 8. roku życia w klasie Stock 90, ale cieszy też świetny wynik w klasie Pit Ladies, gdzie rywalizowało aż 12 pań. Bezwzględnie najszybszym zawodnikiem w całej stawce był Jakub Jastrzębski (najlepszy czas okrążenia: 44.167 sekundy).

To właśnie pit bike’m zaczyna się wiele karier przyszłych zawodników innych dyscyplin motorowych – od motocrossu, przez żużel czy wyścigi motocyklowe. Na minimotocyklach ścigają się zawodnicy od 8. roku życia, w dwóch odmianach – off-road i na asfalcie.

Następna runda off-roadowych zmagań odbędzie się w Dąbrowie Górniczej w województwie śląskim. Na linii startu trzeciej rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road zawodnicy ustawią się 15 sierpnia 2021.

Zwycięzcy drugiej rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road SMC Motorspors Park, Wierzchucin Królewski

 

STOCK 90
1. Szymon Pawlikowski
2. Jonasz Żyta
3. Kuba Berczyk

STOCK 125
1. Maksymilian Pawełczak
2. Michał Gutmański
3. Antoni Jankowski

PIT LADIES
1. Julia Pieprzyk
2. Anna Oleśniewicz
3. Julia Behrendt

STOCK 150 JUNIOR
1. Cyprian Bieliński
2. Bartosz Lamparski
3. Szymon Majkowski

STOCK 150
1. Michał Bereś
2. Krystian Grabowski
3. Patryk Grabowski

SUPER PIT
1. Jakub Majchrzak
2. Jakub Jastrzębski
3. Adam Czarnecki

MASTERS
1. Sławomir Kruszyński
2. Marcin Wiśniewski
3. Przemysław Pryfer

AMATOR
1. Radosław Kochanek
2. Błażej Krause
3. Mateusz Pawlak

Zobacz także:

Stowarzyszenie MX Otopit Toruń

 

2 sierpnia 2021 r.

Puchar Polski Pit Bike Off-Road w Wierzchucinie Królewskim, fot. Stowarzyszenie MX Otopit ToruńPuchar Polski Pit Bike Off-Road w Wierzchucinie Królewskim, fot. Stowarzyszenie MX Otopit ToruńPuchar Polski Pit Bike Off-Road w Wierzchucinie Królewskim, fot. Stowarzyszenie MX Otopit Toruń