Aktualności

Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Żegnamy Franciszka Złotnikiewicza

Odszedł Franciszek Złotnikiewicz, członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego w latach 2008-2010, długoletni dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, wicewojewoda włocławski w latach 1996-1997.

 

Z wykształcenia był inżynierem rolnikiem, ukończył studia na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako wojewódzki inspektor jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, był też dyrektorem Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych. Zasiadał w radzie miejskiej Włocławka. W latach 1996-1997 zajmował stanowisko wicewojewody włocławskiego. Był długoletnim dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. Do 2008 roku kierował Wydziałem Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Następnie do 2010 roku pełnił funkcję członka zarządu województwa.

 

Związał się z Polskim Stronnictwem Ludowym,  był prezesem miejskim PSL we Włocławku. W 1999 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, jednym z najwyższych państwowych odznaczeń.

 

Żegnamy wysokiej klasy specjalistę, wspaniałego człowieka i samorządowca, który w pracy zawodowej zawsze kierował się prawdą. Szanował wszystkich i był przez wszystkich szanowany.

 

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

Cześć jego pamięci!

 

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się jutro (28 listopada) we Włocławku.

 

Elżbieta Piniewska                                                                                                  

przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego      

 

Piotr Całbecki

marszałek województwa kujawsko-pomorskiego

 

27 listopada 2020 r.