Aktualności

Regionalny Inkubator Przedsiębiorczości w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras
Regionalny Inkubator Przedsiębiorczości w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

Zapraszamy pod skrzydła inkubatorów biznesowych w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku

W piątek (23 października) odbyło się otwarcie kolejnego prowadzonego przez marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy regionalnego inkubatora przedsiębiorczości – podwoje otworzył ośrodek w Toruniu, który oferuje startującym przedsiębiorcom 16 biur i tyleż miejsc w otwartej przestrzeni oraz doradztwo biznesowe i przygotowane z myślą o nich szkolenia. Nabór chętnych już trwa, wnioski mogą też składać zainteresowani najmem lokali w inkubatorach w Bydgoszczy i Włocławku. 

 

– Chcemy by nasze inkubatory przedsiębiorczości pomagały młodym ludziom w ich kreatywnym poszukiwaniu sposobu na życie zawodowe. Wiem, że takie wsparcie jest potrzebne i oczekiwane – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Regionalny Inkubator Przedsiębiorczości KPFP w Toruniu mieści się w zabytkowym poszpitalnym gmachu przy ulicy Przedzamcze 8. Dysponuje powierzchnią blisko 1,5 tysiąca metrów kwadratowych. Szesnaście oferowanych do wynajęcia biur mierzy od 10 do 37 metrów kwadratowych. Uzupełnieniem jest wspólna przestrzeń wyposażona w niezbędne maszyny biurowe oraz sala konferencyjna i dwie sale seminaryjne.

W ceremonii otwarcia uczestniczyli wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i wiceprzewodniczący sejmiku Adam Banaszak.

 

Regionalne inkubatory powstały już także w Bydgoszczy i Włocławku, planujemy też stworzenie podobnego ośrodka w Inowrocławiu. 

 

  • Wnioski o przyznanie powierzchni biurowej w inkubatorach przedsiębiorczości należy składać na formularzach aplikacyjnych dostępnych na stronie internetowej KPFP. Tam także wszystkie szczegóły dotyczące aplikowania.

 

Czytaj też:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

23 października 2015 r.

ostatnia aktualizacja: 28 października 2015 r.

 

Regionalny Inkubator Przedsiębiorczości w Toruniu, fot. Mikołaj KurasRegionalny Inkubator Przedsiębiorczości w Toruniu, fot. Mikołaj KurasRegionalny Inkubator Przedsiębiorczości w Toruniu, fot. Mikołaj KurasRegionalny Inkubator Przedsiębiorczości w Toruniu, fot. Mikołaj KurasRegionalny Inkubator Przedsiębiorczości w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras