Aktualności

Fot. Jacek Grzybowski
Fot. Jacek Grzybowski

Kujawsko-Pomorskie na rowery

Kolejny w tym roku rodzinny rajd dla miłośników dwóch kółek z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery” odbędzie się w sobotę (26 sierpnia) w okolicach Świecia. Zapisy, informacje organizacyjne i trasa na www.kujawsko-pomorskienarowery.pl

 

Trasa mierzy 28 kilometrów. Start w ośrodku wypoczynkowym Deczno. Kolejne punkty po drodze to m.in. Sulnówko, meteoryt Świecie, most na Wyrwie, Mały Dólsk, Leosia i postój w miejscu poświęconym pamięci Jana Pawła II (był tu na spływie w 1956 roku). Powrót przez Bedlenki, Skarszewo i Sulnówko do ośrodka Deczno.

 

Na mecie czekać będą pamiątkowe medale kampanii „Kujawsko-Pomorskie na rowery” oraz konkursy z nagrodami, w tym quiz z nagrodą główną w postaci roweru. Na pierwszych dwustu zarejestrowanych uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe (numer startowy, pamiątkowa koszulka, posiłek na mecie), a dla tych, dla których będzie to pierwszy rajd rowerowy w życiu (pamiętajmy, by zaznaczyć to w formularzu rejestracyjnym) przygotowujemy pamiątkowe dyplomy.

 

Głównym organizatorem rodzinnych rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery” jest Urząd Marszałkowski. To już czwarta edycja naszej akcji. Pierwszy w tym roku przejazd odbył się 22 kwietnia we Włocławku, drugi raz spotkaliśmy się 28 maja w Żninie, a trzeci 25 czerwca na liczącej 25 kilometrów malowniczej trasie wiodącej przez Brodnicki Park Krajobrazowy.

 

23 września rowerowy rajd w Toruniu.

 

 

Departament Sportu i Turystyki

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

4 lipca 2017 r.

ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia 2017 r.