Aktualności

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W sobotę rodzinny festyn we Włocławku

Strefa aktywności do wspólnej zabawy połączonej z rywalizacją, a także warsztaty, konsultacje i rozmowy o rodzinie i wychowaniu – samorząd województwa we współpracy z fundacją Rodzice Dzieciom Fundacja Dobrej Edukacji zaprasza na Święto Rodziny już w sobotę (28 maja) w przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Bechiego 2 we Włocławku.

 

Jeśli będziemy dbać o rodziny, to możemy być również spokojni o zrównoważony, pokojowy rozwój oraz o przyszłość naszych dzieci. Zapraszam na spotkania i warsztaty o macierzyństwie i ojcostwie. Ich kompleksowość pozwala skutecznie rozwiązywać różne problemy opiekuńczo-wychowawcze oraz wspiera budowanie silnej, kochającej się rodziny – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Będzie to okazja do rodzinnego spędzenia czasu, a także do wysłuchania i zasięgnięcia porad od specjalistów pracujących na co dzień z rodzinami. Psychologowie i terapeuci poruszą zagadnienia dotyczące sposobów rozwijania macierzyństwa i ojcostwa. Zajęcia będą odbywały się zarówno w grupach, jak i będzie możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji.

 

Poza warsztatami dla rodziców, będzie dostępna także strefa aktywności z animacjami muzyczno-tanecznymi, instruktarzem modelarstwa, planszówkami, pleceniem makram i przestrzenią do zabaw dla najmłodszych uczestników.

 

Do strefy aktywności zapraszamy już od godziny 11, a pierwsze warsztaty dla rodziców oraz spotkania w grupach ojców i mam zaczynają się o godzinie 13. Szczegółowy program wydarzenia

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy online.

 

To już druga edycja Święta Rodziny. Celem wydarzenia jest wzmacnianie rodzin w naszym województwie, promowanie pozytywnych przykładów i postaw rodzicielskich, upowszechnianie dobrych wzorców, rozwój kompetencji ojcowskich i macierzyńskich, a także tworzenie przestrzeni dla aktywności rodziców oraz wzmacnianiu więzi. W ubiegły roku wydarzenie odbyło się w dniach 22-23 października w salach toruńskiego Młyna Wiedzy.

 

Czytaj: Rodzina jest najważniejsza

 

W regionie odbywają się konsultacje w ramach przygotowań do prac nad Kujawsko-pomorskim programem wspierania rodzin 2023-2028. Spotkania, w których uczestniczą przedstawiciele zajmujących się problematyką rodziną organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych, powinny pozwolić na postawienie diagnozy społecznej, będącej podstawą do opracowania dokumentu.

 

Czytaj: Rodzina to wartość

 

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przystąpił do Deklaracji Weneckiej. Jej sygnatariuszami są, w liczbie dwustu, samorządy miejskie i regionalne na całym świecie, respektujące zasadę zrównoważonego rozwoju w dziedzinie szeroko rozumianej polityki społecznej i prorodzinnej.

 

Czytaj: Deklaracja Wenecka: przestrzeń dla rodzin

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

24 maja 2022 r.