Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Zapraszamy do powtórek przed maturą!

W przyszłym tygodniu startują matury. 4 maja abiturienci przystąpią do egzaminu pisemnego z języka polskiego, a kolejnego dnia zmierzą się z królową nauk. Zachęcamy do powtórek z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. 

 

– Egzamin dojrzałości kończy pewien etap w życiu, jest też przepustką na wymarzone studia. Jestem przekonany, że specjalny blok powtórkowy, który przygotowała z myślą o was nasza e-Szkoła, pomoże w ostatnim, szybkim uporządkowaniu zdobytej wiedzy. Trzymam kciuki, powodzenia!  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła działalność w 2020 roku w związku z niezbędnym ze względów epidemiologicznych zamknięciem placówek oświatowych. Wszystkie wyemitowane zajęcia zostały zarchiwizowane i tematycznie opisane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały. W biblioteczce e-Szkoły znalazły się osobno zebrane lekcje poszczególnych przedmiotów, m.in.  matematykibiologii i języka polskiego, jak i zbiory filmów adresowanych do uczniów poszczególnych klas szkoły podstawowej i średniej. Do dyspozycji są także katalogi z zajęciami przedmiotów humanistycznychścisłych i przyrodniczych oraz języków obcych (niemieckiego i angielskiego).

 

Wśród tegorocznych maturzystów są liczni stypendyści trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”,  „Humaniści na start” oraz „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”.

 

Zobacz

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

26 kwietnia 2023 r.