Aktualności

Uczniowie mogą korzystać z platform edukacyjnych i zajęć w ramach e-szkoły, fot. Szymon Zdziebło/ tarantoga.pl
Uczniowie mogą korzystać z platform edukacyjnych i zajęć w ramach e-szkoły, fot. Szymon Zdziebło/ tarantoga.pl

Z myślą o uczniach

Wirtualne lekcje w Kujawsko-Pomorskiej e-Szkole, portale edukacyjne, komiksy, a dla najmłodszych nauka przez zabawę – to nasze propozycje dla uczniów pozostających w domach ze względu na zamknięcie placówek oświatowych.

 

W obliczu epidemii szukamy rozwiązań, które pozwolą dzieciom i młodzieży na kontynuowanie nauki i rozwój zainteresowań także poza murami szkoły. Jestem przekonany, że wśród naszych propozycji każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

 

Platforma z lekcjami on-line działa od poniedziałku (16 marca). W tym tygodniu ósmoklasiści wzięli udział w zajęciach z języka polskiego, angielskiego i matematyki, z kolei w programie dla maturzystów znalazły się dodatkowo fizyka, chemia, historia, wiedza o społeczeństwie i biologia. Zachęcamy młodzież również do powtórki materiału. Wszystkie lekcje rejestrujemy i udostępniamy – można z nich korzystać także w godzinach poza transmisją na żywo.

 

Od najbliższego poniedziałku (23 marca) ruszą wirtualne lekcje dla uczniów pozostałych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

Więcej informacji w naszym materiale.

 

Portal Edupolis

 

Na portalu można znaleźć treści edukacyjne dla szkół podstawowych, które przybliżą najmłodszym historię, architekturę i bogactwa naturalne naszego regionu. Wśród licznych materiałów są ilustracje, pokazy slajdów, animacje, krzyżówki, gry dydaktyczne, ćwiczenia interaktywne, mapy i karty pracy. Portal działa pod tym adresem.

 

Komiksy on-line

 

Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego powstało siedem komiksów opowiadających historie wybitnych postaci związanych z naszym regionem. Wśród nich Edward Stachura, Jerzy Popiełuszko, Marian Rejewski i patron naszego województwa Jan Paweł II. Uczniowie poznają życie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie Władysława Raczkiewicza, a także historię gwiazdy polskiego kina przedwojennego Heleny Grossówny.

 

Więcej informacji w naszym materiale.

 

Platforma z grami

 

Młodsze dzieci zapraszamy do skorzystania z platformy gry.kujawsko-pomorskie.pl. Wśród atrakcji wirtualny spacer po kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych oraz wycieczka po regionie szlakiem Fryderyka Chopina. Na portalu można znaleźć także układanki, dzięki którym uczniowie poznają powiaty województwa kujawsko-pomorskiego i lokalne atrakcje turystyczne oraz kolorowanki i quizy sprawdzające zdobytą w takcie zabawy wiedzę o regionie.

 

Więcej informacji w naszym materiale.

 

Portal historyczno-edukacyjny „Zbrodnia pomorska 1939”

 

Zainteresowanych historią zapraszamy na portal przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej.  Wśród materiałów znajdziemy zbiory zadań, mapy, wykresy, galerie zdjęć oraz multimedia do nauki. Portal „Zbrodnia pomorska 1939” działa pod tym adresem.

 

Więcej informacji w naszym materiale.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 marca 2020 r.