Aktualności

„Hemar. Marchewka – próba generalizacji” w Teatrze Muzycznym, fot. Paweł Modliński
„Hemar. Marchewka – próba generalizacji” w Teatrze Muzycznym, fot. Paweł Modliński

Z myślą o naszych babciach i dziadkach

Z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka możemy pomyśleć o wyjątkowych prezentach. Chociażby o zaproszeniu na spektakl do Teatru Muzycznego w Toruniu, czy na zajęcia edukacyjne w Muzeum Etnograficznym.

 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Teatr Muzyczny w Toruniu proponuje dwa spektakle. W niedzielę (21 stycznia) na scenie przy Rynku Nowomiejskim widzowie obejrzą spektakl „Walc kameralny, czyli pan Wasowski mniej znany” z piosenkami niekwestionowanego geniusza melodii Jerzego Wasowskiego, zaś w poniedziałek (22 stycznia) zostanie wystawiony „Hemar. Marchewka – próba generalizacji”, w którym główną rolę grają piosenki i teksty satyryczne Mariana Hemara. Więcej informacji na stronie teatru.

 

Plakat - Teatr Muzyczny w Toruniu, spektakle na dzień babci i dziadka

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu w niedzielę (21 stycznia) z okazji Dnia Babci i Dziadka proponuje specjalną edycję z cyklu imprez umuzykalniających dla rodzin z dziećmi „Etnoigraszki”, pod tytułem „Koci, koci, łapci…”. Temat zajęć będą dawne zabawy dziecięce. Uczestnicy dowiedzą się o czym babcie śpiewały, gdy były małe, czym się różni szopa od szopki i czy dziadek miał dziadka. Poznają też wyliczanki i zabawy naszych pradziadków. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie muzeum.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 stycznia 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 19 stycznia 2018 r.