Aktualności

Fot. Archiwum UMWKP
Fot. Archiwum UMWKP

Z misją gospodarczą do USA – czekamy na zgłoszenia!

Kujawsko-pomorskich przedsiębiorców branży rolno-spożywczej zapraszamy do udziału w misji gospodarczej do Stanów Zjednoczonych (2-9 grudnia). Dokumenty należy przesłać do przyszłego poniedziałku (21 listopada). Więcej informacji na stronie investin.kujawsko-pomorskie.pl.

 

W misji mogą wziąć udział wyłącznie przedsiębiorcy posiadający siedzibę lub oddział i prowadzący działalność na terenie województwa kujawsko-pomorskiego nie krócej niż 12 miesięcy. Wyłonieni w naborze spotkają się podczas pobytu w USA z przedstawicielami amerykańskich firm i sieci handlowych:

  • HEB – spożywcza grupa sprzedażowa, właściciel sieci z 400 placówkami, obsługująca ponad 1 mln gospodarstw domowych w Teksasie, obrót 26 mld USD;
  • Sysco Foods – globalna firma zajmująca się sprzedażą, marketingiem i dostawą żywności do restauracji, placówek opieki zdrowotnej, placówek edukacyjnych, opiekuńczych, obecna w 90 krajach;
  • AgriWest International – dostawca produktów żywnościowych i mięs wysokiej jakości, obsługuje 17 państw w Europie, obu Amerykach i na Bliskim Wschodzie;
  • Brookshire Brothers – sieć sklepów spożywczych, aptek, kawiarni i stacji benzynowych ze sklepami;
  • Collin Street Bakery – wypieki / desery z dowozem do klienta, firma o globalnym zasięgu, dostawca własnych wyrobów do klientów na całym świecie.

 

Regulamin i wymagane dokumenty

 

Wypełnione i zeskanowane dokumenty rekrutacyjne należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: a.zapart@kujawsko-pomorskie.pl lub s.sawicki@kujawsko-pomorskie.pl do 21 listopada do godziny 10.

 

Przedsiębiorcy zakwalifikowani do udziału w misji będą zobowiązani dostarczyć oryginały dokumentów do 25 listopada (do godziny 10) osobiście lub pocztą tradycyjną na adres:

 

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego,

Departament Współpracy Zagranicznej i Rozwoju Gospodarczego,

Biuro Projektów Gospodarczych,

ul. Kopernika 4, 87-100 Toruń z dopiskiem „dotyczy misji gospodarczej do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej”

 

Więcej informacji udziela Anita Zapart (kierownik Biura Projektów Gospodarczych Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju Gospodarczego Urzędu) e-mail: a.zapart@kujawsko-pomorskie.pl, tel.: 56 621 25 97.

 

Organizacja misji jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i budżetu samorządu województwa.

 

Departament Współpracy Zagranicznej i Rozwoju Gospodarczego

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

15 listopada 2022 r.