Wywiad tygodnia

Odszedł szkoleniowiec, wychowawca, społecznik

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Kensika, trenera lekkiej atletyki w Nadwiślaninie Chełmno, wychowawcy pokoleń młodych sportowców, laureata Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przypominamy wywiad, którego udzielił portalowi informacyjnemu samorządu województwa w październiku 2020.

– Po zakończeniu kariery sportowej – byłem zawodnikiem ścisłej krajowej czołówki – rozpocząłem pracę jako nauczyciel w szkole średniej i jako trener. Mijają cztery dekady od tej chwili. Przez ten czas przewinęło się przez moje ręce około dwóch tysięcy zawodników. Pracuję z młodzieżą poświęcając znaczną część życia prywatnego.

 

Sam znajduję lekkoatletyczne talenty, a potem prowadzę zawodników przez kolejne etapy kariery. Praca u podstaw jest trudniejsza niż gdy ma się do czynienia z już „gotowym materiałem”. (…)  Marzeniem każdego trenera jest podopieczny na igrzyskach olimpijskich. Ja jeszcze nie kończę i cały czas po cichu liczę, że znajdzie się ktoś taki w grupie, którą prowadzę.

 

Wywiad „Mały klub, wielkie sukcesy”

 

2 października 2020 r. / 27 września 2023 r.