Wywiad tygodnia

Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Fort IV zaprasza gości przez cały rok

Rozmowa z Różą Kulpą z biura Twierdzy Toruń Fort IV

 

Forty Twierdzy Toruń to bodaj jedyny tak dobrze zachowany kompleks w kraju, a może i w Europie. Fort IV jest certyfikowanym produktem turystycznym. Co oferuje??

 

W ofercie mamy szeroki pakiet atrakcji dla dzieci i dorosłych: zwiedzanie fortu, podchody, gry i zabawy integracyjne, warsztaty wypieku piernika, lekcje historii i wiele innych. Posiadamy 150 miejsc noclegowych, własną restauracje, organizujemy urodziny dla dzieci i półkolonie. 7 sal oraz 4 dziedzińce zostały przystosowane do organizacji imprez rodzinnych, firmowych, szkoleń, wesel, przyjęć komunijnych i spotkań. Na terenie fortu znajduję się bezpłatny parking dla naszych gości.

 

Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP 

 

Kto do was trafia? Czego oczekuje? 

 

Nasz obiekt przystosowany jest do zwiedzania oraz organizacji imprez i noclegów przez cały rok. Trafiają do nas osoby zainteresowane fortyfikacjami, szukające przygód, ale również alternatywy dla zwykłego hotelu. Najwięcej gości odwiedza nas w sezonie, od kwietnia do października. Wtedy wiele się dzieje. Chcielibyśmy, aby tak było cały czas. Zimą także można do nas przyjechać, ogrzewamy nasze mury cały rok, więc chłody nie są dla nas przeszkodą do podejmowania gości. .

 

Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

 

Co z programem zwiedzania całej twierdzy Toruń?

 

Zwiedzanie całej Twierdzy jest możliwe, nasi przewodnicy są do tego przygotowani.  Trudniej z samodzielnym zwiedzaniem – potrzebne byłyby przynajmniej tablice z opisami poszczególnych obiektów.

 

Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

 

 

 

2 marca 2018 r.