Aktualności

Halowe Mistrzostwa Polski, fot. Paweł Skraba

Wysokie loty naszych lekkoatletów

Podczas Halowych Mistrzostw Polski seniorów reprezentanci Kujaw  i Pomorza zdobyli osiem medali (cztery złote, trzy srebrne i jeden brązowy), co dało im drugie miejsce w klasyfikacji województw! Imprezę wsparł finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, a medalistów dekorowała przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

Przez dwa dni w hali Arena Toruń trwały 68. Halowe Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w lekkiej atletyce. Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy z Kujaw i Pomorza, a szczególnie gospodarze z MKL Toruń, którzy dobyli dwa złote i srebrny medal, zajmując w klasyfikacji klubowej czwarte miejsce.

Pierwszy złoty medal dla MKL Toruń zdobyła Anna Matuszewicz w skoku w dal. Podopieczna Jacka Butkiewicza w ostatniej kolejce skoczyła 6.44 i zaledwie o centymetr wyprzedziła dotychczasową liderkę Nikolę Horowską. Godzinę później w jej ślady poszedł klubowy kolega Adrian Brzeziński, który zwyciężył z nowym rekordem życiowym 7.78. Był to drugi krążek Brzezińskiego w tej imprezie, bowiem w sobotę był drugi w finale sprintu na 60 m z wynikiem 6.66.

Marika Popowicz-Drapała (Zawisza Bydgoszcz) zdobyła w Toruniu tytuł mistrzyni Polski w biegu na 400 m, okraszony fantastycznym rekordem życiowym – 51.87. Marika wyprzedziła utytułowaną Justynę Święty-Ersetic – 52.31 i Kingę Gacką (BKS Bydgoszcz) – 52.78 (rekord życiowy).

Na czwartej pozycji finiszowała nasza powracająca po kontuzji mistrzyni olimpijska Iga Baumgart-Witan, więc był to „bydgoski” finał 400 metrów kobiet. Całą trójkę sprinterek z regionu powinniśmy zobaczyć w reprezentacyjnej sztafecie 4×400 m podczas halowych mistrzostw świata w Glasgow (1-3 marca).

Reprezentanci regionu zdominowali także skok wzwyż mężczyzn. Zwyciężył faworyt – Norbert Kobielski (MKS Inowrocław) 2.22, który tym samym zdobył szósty z rzędu tytuł halowego mistrza Polski. Srebrny medal wywalczył Mateusz Kołodziejski (Zawisza Bydgoszcz) z wynikiem 2.18.

Z kolejnym medalem wraca z mistrzostw Polski Patryk Sieradzki (Zawisza Bydgoszcz). Utalentowany 800-metrowiec finiszował drugi na swym koronnym dystansie, tuż za Mateuszem Borkowskim, ustanawiając rekord życiowy – 1:47.20.