Aktualności

Ubiegłoroczna gala wręczenie nagród terapeutom zajęciowym, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Ubiegłoroczna gala wręczenie nagród terapeutom zajęciowym, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wyróżnimy najlepszych terapeutów zajęciowych

Najskuteczniejsi i najbardziej zaangażowani specjaliści terapii zajęciowej zostaną w tym roku po raz czwarty uhonorowani specjalnymi nagrodami zarządu województwa. Do zgłaszania kandydatów zapraszamy podmioty prowadzące placówki integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz organizacje pozarządowe i instytucje pomocowe kościołów i związków wyznaniowych. Na wnioski czekamy do 10 czerwca.

 

– Zawód terapeuty zajęciowego – stosunkowo młody, uważany za zawód przyszłości –  to jedna z tych profesji, na przedstawicieli których zapotrzebowanie stale rośnie, co jest związane m.in. z trendami demograficznymi. Chcemy podkreślić jego społeczną wagę. Zależy nam, żeby najlepsi specjaliści, których fachowość i postawa wobec podopiecznych budzą najwyższy szacunek, stawali się wzorem dla środowiska, w tym przede wszystkim młodych adeptów – mówi marszałek Piotr Całbecki.  

 

Terapia zajęciowa to forma rehabilitacji adresowana do osób niepełnosprawnych i seniorów polegająca na angażowaniu pacjenta w różne aktywności z dziedziny zajęć psychoruchowych. Jest powszechnie wykorzystywana m.in. w warsztatach terapii zajęciowej i domach pomocy społecznej. 

 

Informacje o konkursie, regulamin i zgody na niepelnosprawni.kujawsko-pomorskie.pl

 

Wnioski można składać:

  • osobiście w punkcie informacyjno-podawczym w pawilonie przed Urzędem Marszałkowskim w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Najlepszy Terapeuta Zajęciowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego”
  • za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia

plac Teatralny 2, 87-100 Toruń.

 

Rozstrzygnięcie konkursu w październiku z okazji Światowego Dnia Terapii Zajęciowej. 

 

W ubiegłym roku nagrodami zarządu województwa uhonorowani zostali: Agnieszka Rychlewska-Tur, Daria Nowastowska, Joanna Kaleta, Rozalia Ubysz i Paweł Czerwiński. Nagroda za całokształt pracy terapeutycznej na rzecz osób z niepełnosprawnościami trafiła do Rozalii Ubysz z Uzdrowiska Wieniec Zdrój we Włocławku. Czytaj: Najlepsi w wymagającej profesji

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 maja 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 1 czerwca 2022 r.