Aktualności

Spotkanie z gośćmi z Chin w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek Piotrowski
Spotkanie z gośćmi z Chin w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek Piotrowski

Wymiana medyczna Grudziądz-Nanning

W Kujawsko-Pomorskiem gości kilkuosobowa grupa lekarzy z Chin, którzy dzielą się doświadczeniami profesjonalnymi oraz wiedzą na temat tradycyjnej chińskiej medycyny z medykami ze Szpitala Specjalistycznego im. Biegańskiego w Grudziądzu. We wtorek (26 września) w Urzędzie Marszałkowskim podejmował ich wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

Nasi chińscy goście mieszkają i pracują w Nanningu w południowej części kraju. Dwoje z nich to wysokiej klasy specjaliści tradycyjnej medycyny chińskiej, holistycznej, opartej o praktyki liczące sobie 2,5 tysiąca lat, zdobywającej coraz większą popularność i uznanie w Europie i USA. W Grudziądzu przeprowadzą pokazy takiej terapii – akupunktury, zabiegów moksą i masażu Tui Na – których adresatami są także pacjenci tamtejszej lecznicy. Jeden z tych pokazów, 3 października, będzie transmitowany w internecie (na oficjalnym koncie facebookowym lecznicy).

 

Pozostała część grupy to anestezjolog, neurochirurg, specjalista kardiologii inwazyjnej,  ortopeda i specjalista rehabilitacji medycznej. Na trzy tygodnie, do 11 października, dołączyli do zespołów leczniczych grudziądzkiego szpitala na oddziałach rehabilitacji, kardiochirurgii, chirurgii naczyń, kardiologii, neurochirurgii i ortopedii.

 

Polsko-chińska wymiana medyczna Grudziądz-Nanning to efekt porozumienia między dyrekcją Szpitala Biegańskiego a Komitetem Zdrowia i Planowania Rodziny w Nanningu. Wiosną lekarze z Grudziądza polecą do Chin.

 

We wtorkowym spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim uczestniczył także dyrektor szpitala, wiceprzewodniczący sejmiku województwa Marek Nowak.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

26 września 2017 r.

ostatnia aktualizacja: 27 września 2017 r.  

 

Spotkanie z gośćmi z Chin w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie z gośćmi z Chin w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie z gośćmi z Chin w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie z gośćmi z Chin w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie z gośćmi z Chin w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie z gośćmi z Chin w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek PiotrowskiSpotkanie z gośćmi z Chin w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek Piotrowski