Aktualności

Kartki wielkanocne przygotowane przez osoby niepełnosprawne, fot. Kuba Łączkowski
Kartki wielkanocne przygotowane przez osoby niepełnosprawne, fot. Kuba Łączkowski

Wyjątkowe kartki z życzeniami

Tradycyjnie przed Wielkanocą wysyłamy kartki świąteczne do samorządów, dyplomatów oraz partnerów naszego regionu zarówno z Polski, jak i Europy oraz świata. W tym roku przygotowali je podopieczni warsztatów terapii zajęciowej w Bydgoszczy oraz Zakładu Aktywności Zawodowej w Białych Błotach.

 

Urząd Marszałkowski zakupił w tym roku około 3,5 tysiąca świątecznych kartek, które zostały wykonane własnoręcznie przez 35 niepełnosprawnych w wieku 30-60 lat pod okiem opiekunów z obu placówek z życzeniami od marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera.

 

Zakupione przez nas kartki wielkanocne to piękne i wyjątkowe ozdoby świąteczne, które wręczamy naszym partnerom. W ten sposób wspieramy również rehabilitację osób niepełnosprawnych – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy swą działalność prowadzi od 1997 roku. Jest placówką przeznaczoną dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną, gdzie prowadzona jest rehabilitacja społeczna oraz zawodowa. Celem prowadzonej terapii jest usprawnianie codziennego funkcjonowania w zakresie społecznym, emocjonalnym i poznawczym uczestników. W ramach rehabilitacji zawodowej uczestnicy rozwijają podstawowe oraz specjalistyczne umiejętności zawodowe, umożliwiające im późniejsze podjęcie szkolenia czy pracy zarobkowej.

 

Zakład Aktywności Zawodowej w Białych Błotach działa od końca 2006 roku i jego zadaniem jest rehabilitacja zawodowa, społeczna i lecznicza osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności. Dla placówki była to druga tego typu akcja. W poprzednim roku przygotowano dla urzędu ok. 800 kartek wielkanocnych.

 

Kartki można nabywać na kiermaszach przedświątecznych wystaw rękodzieła osób niepełnosprawnych oraz w siedzibach ośrodków. Kupując je promujemy twórczość i włożoną pracę przez osoby niepełnosprawne oraz wspieramy ich rehabilitację.

 

Życzenia Wielkanocne

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 marca 2018 r.