Aktualności

Instrument, który można nabyć w ramach naszej akcji, to kultowy model Fender Precision (P-bass), fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Instrument, który można nabyć w ramach naszej akcji, to kultowy model Fender Precision (P-bass), fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Wyjątkowa gitara, szlachetny cel

Dochód ze sprzedaży gitary z autografem Stinga zasili wpływy z VII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Instrument może nabyć każdy – na oferty kupna czekamy pod adresem e-mail balmarszalka(at)kujawsko-pomorskie.pl.

 

Instrument, który można nabyć w ramach naszej akcji, to kultowy model Fender Precision (P-bass) – najbardziej rozpoznawalna gitara basowa na świecie i najstarszy typ elektrycznej gitary basowej, opatentowanej na początku lat 50. przez Leo Fendera. Sting, zanim doczekał się swojej limitowanej edycji basu, od późnych lat 60 grał na tym modelu Fendera. Sam ma w swojej kolekcji dwa instrumenty z tej serii z 1955 i 1957 roku.

 

– Sting podpisał gitarę podczas grudniowego pobytu w naszym regionie, tuż przed występem na toruńskich Jordankach. Przed złożeniem autografu osobiście sprawdził, czy instrument stroi i zagrał kilka dźwięków. Życzył też, by nasza akcja charytatywna się udała ­– mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Nasza akcja, w ramach której można nabyć gitarę Stinga jest skierowana do wszystkich. Zasady udziału na stronie balmarszalka.kujawsko-pomorskie.pl. Na oferty kupna (z proponowaną kwotą oraz danymi kontaktowymi) czekamy pod adresem e-mail: balmarszalka@kujawsko-pomorskie.pl.

 

Dochód z VII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, który odbędzie się 21 stycznia w CKK Jordanki w Toruniu trafi na konta pięciu instytucji z regionu niosących pomoc ubogim i niepełnosprawnym: Kuchni św. Alberta w Bydgoszczy, toruńskiej Fundacji Światło, Specjalnego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku sióstr orionistek oraz domów pomocy społecznej w Chełmnie i Świeciu prowadzonych przez siostry szarytki.

 

Czytaj też:

Marszałkowski Bal Dobroczynny 2017

Beneficjenci Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego

 

Więcej szczegółów na temat Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego na stronie balmarszalka.kujawsko-pomorskie.pl

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 stycznia 2017 r.

 

Instrument, który można nabyć w ramach naszej akcji, to kultowy model Fender Precision (P-bass), fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plInstrument, który można nabyć w ramach naszej akcji, to kultowy model Fender Precision (P-bass), fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plInstrument, który można nabyć w ramach naszej akcji, to kultowy model Fender Precision (P-bass), fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl