Aktualności

W ubiegłym roku w kategorii wydarzenie turystyczne i promocyjne wyróżniono Perspektywy - 9 Hills Festival w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
W ubiegłym roku w kategorii wydarzenie turystyczne i promocyjne wyróżniono Perspektywy – 9 Hills Festival w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wybieramy tegorocznych Odkrywców – ostatni dzień zgłoszeń

W tym roku zarząd województwa po raz trzynasty wybierze osoby, instytucje i firmy, które popularyzują i upowszechniają turystykę na Kujawach i Pomorzu. Na zgłoszenia w konkursie Odkrywca 2020 czekamy do 9 września.

– Kujawsko-Pomorskie pełne jest miejsc, które potrafią zainteresować i zachwycić koneserów sztuki, pasjonatów historii i przyrody, a także zapalonych piechurów. W konkursie wyróżnimy tych, którzy promują nasze bogactwo i dzięki którym atrakcyjność regionu rośnie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W konkursie nagrodzimy osoby, zespoły, instytucje, stowarzyszenia, samorządy oraz przedsiębiorców, którzy przyczyniają się do budowania wizerunku marki turystycznej województwa w kraju i za granicą oraz rozwoju turystyki i gospodarki turystycznej w regionie.

Wyróżnienia przyznawane są w czterech kategoriach:

  • działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa:

– osoba fizyczna,
– instytucja;

  • przedsięwzięcie biznesowe;
  • wydawnictwo promocyjne;
  • promocja w mediach społecznościowych:

– promocja miejsca,
– promocja oferty turystycznej.

Po raz pierwszy w tym roku przyznamy wyróżnienia specjalne za kreatywność w turystyce w czasie trwającej pandemii.

Regulamin konkursu i formularze dostępne są na stronie www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl

Zgłoszenia należy przesyłać do 9 września 2020 r. wyłącznie drogą elektroniczną na adres e-mailowy: odkrywca@kujawsko-pomorskie.pl, temat: Konkurs „ODKRYWCA 2020”.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się jesienią podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W ubiegłym roku laureatami konkursu w kategorii „działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa” zostali Paweł Śliwiński, członek zarządu oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego we Włocławku, oraz Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu. W kategorii „inwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki” wyróżnienie otrzymała Winnica przy Talerzyku Anny i Wiesława Janasińskich w Topolnie (powiat świecki). Fundacja Muzeum Ziemi Chełmińskiej  uhonorowana została za wydarzenie turystyczne i promocyjne – Perspektywy 9 Hills Festival. W kategorii „promocja w mediach społecznościowych (promocja miejsca)” zwyciężył profil Mój Toruń prowadzony przez Gminę Miasta Toruń. Więcej o zeszłorocznej edycji.

 

Departament Sportu i Turystyki

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

13 sierpnia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 9 września 2020 r.