Aktualności

Rajd rowerowy w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWK-P
Rajd rowerowy w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWK-P

Inicjatywy turystyczne trzeciego sektora

140 tysięcy złotych z budżetu województwa przeznaczono w tym roku na realizację projektów z zakresu upowszechniania turystyki i krajoznawstwa. Kwotę tę rozdysponowano w dwóch konkursach dla organizacji, które dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zorganizują rajdy piesze i rowerowe, wycieczki rodzinne, szkolenia z zakresu turystyki oraz konkursy o tematyce krajoznawczej.

 

Dzięki przedsięwzięciom i imprezom przygotowywanym przez organizacje pozarządowe wzrasta atrakcyjność turystyczna naszego województwa. Tego typu inicjatywy to ważny wkład w rozwój regionalnej oferty oraz popularyzację i upowszechnianie turystyki na Kujawach i Pomorzu. Dzięki nim coraz więcej osób może odkrywać atrakcje swoich małych ojczyzn – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Środki finansowe w wysokości 140 tysięcy złotych zostały rozdysponowane w dwóch konkursach.

W pierwszym z nich pn. ,,Rozwój i promocja kulturowych szlaków turystycznych w województwie kujawsko-pomorskim” po 30 tysięcy złotych otrzymały Stowarzyszenie ,,Run to Run” z Torunia na organizację Jakubowej Sztafety Rowerowej  oraz żnińska Lokalna Organizacja Turystyczna na wykonanie oznakowania Szlaku Piastowskiego.

W ramach konkursu pn. ,,Upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa” do 25 organizacji pozarządowych z regionu trafiło w sumie 80 tysięcy złotych. Otrzymane dofinansowanie umożliwi Stowarzyszeniu Rowerowemu Rowerowe Koronowo organizację rodzinnego rajdu nad Zalewem Koronowskim.  Bydgoska Organizacja Turystyczna BYLOT przeprowadzi szkolenie dla przedstawicieli informacji turystycznych, obiektów hotelowych i nauczycieli regionalistów. Jego tematem będą atrakcje turystyczne Bydgoszczy i okolic. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Miejski im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprosi na XV Zlot Miłośników Pojezierza Brodnickiego szlakiem wrześniowej linii obrony z 1939 roku.

 

Urząd Marszałkowski wspiera realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinach: kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. W puli środków, które trafią do NGO na te działania w 2021 roku jest blisko 4,6 mln złotych, które zostaną rozdysponowane w ramach 17 konkursów.

 

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 maja 2021 r.