Aktualności

Inauguracja sezonu turystycznego we Włocławku, fot Mikołaj Kuras
Inauguracja sezonu turystycznego we Włocławku, fot Mikołaj Kuras

Wspieramy turystyczne imprezy

Rajdy, zloty i konkursy – w sumie 36 różnego rodzaju imprez turystycznych i krajoznawczych organizowanych przez organizacje pozarządowe odbędzie się w tym roku w regionie dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego. Przed nami między innymi sobotni (6 sierpnia) Rajd Rowerowy „Turystyczna rodzinka” na trasie Kruszwica-Markowice-Kobylniki-Kruszwica organizowany przez nadgoplański oddział PTTK.

 

Samorząd województwa realizuje szereg przedsięwzięć związanych z popularyzacją i upowszechnianiem turystyki w regionie. To możliwe dzięki zaangażowaniu licznych działających w regionie pozarządówek – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Wsparcie na organizację imprez turystycznych zarząd województwa przyznał w ramach konkursu na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2016 roku. Suma dofinansowania to blisko 100 tysięcy złotych. Pomoc na organizację rajdów pieszych i rowerowych, konkursów i spotkań otrzymały między innymi lokalne organizacje turystyczne, oddziały Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Związek Harcerstwa Polskiego i inne stowarzyszenia zajmujące się organizującą aktywnego wypoczynku. Dofinansowanie z budżetu województwa trafiło też na odnowę szlaków turystycznych.

Wśród dotowanych projektów są między innymi: Rajd Rowerowy „Turystyczna rodzinka” (6 sierpnia), VIII Rajd im. kpt. Pawła Cymsa (10 września), IV Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy dla dzieci szkół postawowych (10 października – 23 listopada),  Konkurs Krasomówczy Przewodników i Młodzieży (14 października), X Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości (14 listopada) oraz Jesienne Manewry EKOTONA 2016 (listopad)

 

Lista wszystkich przedsięwzięć

 

Czytaj też:

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

2 sierpnia 2016 r.