Aktualności

Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Nowe inwestycje sportowe

Dedykowane marszałkowskie programy inwestycyjne wspierają kujawsko-pomorskie miasta i gminy w budowie obiektów sportowych i rekreacyjnych. W czwartek (14 października) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się doroczna ceremonia wręczenia umów dotacyjnych.

 

– Nasz program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” realizujemy z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnych społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie posiadają jeszcze odpowiedniej przestrzeni sportowej – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Wręczone umowy dotacyjne opiewają łącznie na ponad 700 tysięcy złotych. Beneficjentom przekazali je członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i przewodniczący sejmikowej Komisji Sportu i Turystyki, radny województwa Jacek Gajewski.

 

Międzypokoleniowe centrum aktywności w Morzycach (powiat radziejowski), siłownia zewnętrzna w Sikorach (powiat rypiński) oraz wielofunkcyjne boisko w Steklinie (powiat toruński) będą nowymi miejscami do uprawiania sportu i aktywności ruchowej powstałymi dzięki marszałkowskim funduszom w ramach małej infrastruktury. Dotacje związane będą także z modernizacją istniejących placówek: sal gimnastycznych, stadionów, boisk i trybun. Na liście projektów znajdują się między innymi: nawodnienie boiska sportowego w Pruszczu (powiat świecki), modernizacja stadionu sportowego w Lubaniu (powiat włocławski) czy też modernizacja sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Cierpicach (powiat toruński). Środki w wysokości od 5 do 35 tysięcy będą rozdysponowane w celu realizacji aż 12 inwestycji w 7 powiatach w ramach tzw. dodatkowego rozdania w ramach ,,Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej”. Kwota dofinansowania wynosi 227 tysięcy złotych.

 

Pełna lista projektów małej infrastruktury.

 

Podpisano także dwie umowy na budowę nowych obiektów przy placówkach edukacyjnych, które nie posiadały ich wcale. Dzięki dotacjom w wysokości pół miliona złotych powstanie nowa hala sportowa przy Zespole Szkół w Gronowie (powiat toruński) oraz sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubiczu Dolnym (powiat toruński).

 

W tym roku było to drugie rozdanie wsparcia na infrastrukturę sportową. W lipcu samorząd województwa przekazał ponad pół miliona złotych na rozwój małej infrastruktury sportowej i blisko 2 miliony złotych na budowę pięciu sal gimnastycznych w regionie. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 października 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 18 października 2021 r.

 

Fot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKPFot. Andrzej Goiński dla UMWKP