Aktualności

WOŚP

WOŚP najmłodszym i najstarszym

W niedzielę (11 stycznia) odbył się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane były z myślą o podtrzymaniu wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opiece medycznej seniorów. W organizację imprez WOŚP tradycyjnie włączył się Urząd Marszałkowski.

 
Imprezy, koncerty i licytacje w ramach 23. finału WOŚP odbyły się w wielu miejscowościach regionu. W Bydgoszczy główne wydarzenia zaplanowano na Starym Rynku (szczegóły na www.wosp.bydgoszcz.com). W Toruniu imprezy odbyły się na Starówce (więcej informacji na www.wosp-torun.pl).
 
Urząd Marszałkowski wspierał finansowo organizację głównych wydarzeń w Bydgoszczy i Toruniu, sponsoruje też transmisję oraz relacje z wydarzeń w TVP. W sumie 11 stycznia w ogólnopolskim paśmie TVP zostało nadanych sześć wejść na żywo z finału WOŚP w naszym regionie.

Samorządowe władze województwa przekazały sztabom WOŚP w regionie gadżety na licytacje. Wśród przedmiotów licytowanych w bydgoskim oddziale TVP były przekazane przez marszałka Piotra Całbeckiego wisior ceramiczny „układ słoneczny” z bursztynem oprawionym w srebro oraz piłka z podpisami mistrzów świata w siatkówce. Na licytacje do Bydgoszczy i Torunia trafły wypełnione po brzegi kosze z regionalnymi produktami oraz albumy i pióra. Sztabom w Nakle nad Notecią, Łysomicach, Lubiczu Dolnym i Unisławiu przekazaliśmy między innymi pióra oraz albumy. Przedmioty na licytację od samorządowych władz województwa otrzymały wszystkie sztaby, które zwróciły się z taką prośbą. 

 
WOŚP
 
Wśród jednostek organizacyjnych Urzędu Marszałkowskiego, które włączyły się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. W niedzielę, między godziną 10 a 15 placówka nie pobierała opłat za zwiedzanie wystaw stałych i czasowych. Pracownicy muzeum prosili o przekazanie należności za bilety na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 

W piątek (9 stycznia) do akcji włączyli się pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. Kwestę w budynku urzędu prowadzili uczniowie z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu.

 
 
Fot. T.Tymiński, A. Zakrzewski
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
 
8 stycznia 2015 r.

ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2015 r.