Aktualności

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Pani Małgorzata Białek jest dyrektorem IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu i nauczycielką biologii z trzydziestosiedmioletnim stażem. W uznaniu zawodowych dokonań, w Dniu Edukacji Narodowej (13 października), została uhonorowana tytułem Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji – najlepszego z najlepszych w tej profesji. Gala wręczenia nagród i wyróżnień, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej i członka zarządu Sławomira Kopyścia, odbyła się w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Zdjęcia do pobrania 

– Zawód nauczyciela jest fundamentalny dla funkcjonowania każdego społeczeństwa. Chylę czoła przed państwa zaangażowaniem i wysiłkiem wkładanym w pracę z młodym człowiekiem. Jednocześnie pragnę życzyć niesłabnącej pasji i determinacji, by szkoła była komfortowym i dobrze wynagradzanym miejscem pracy, a także przestrzenią rozwoju i osobistej satysfakcji – mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

– Zastanawiając się, jaka cecha wspólna łączy wszystkich państwa, stwierdziłam, że jest to otwartość – na młodego człowieka, budowanie relacji i poszukiwanie odpowiedzi na trudne pytania. I takiej otwartej szkoły wszystkim nam życzę. Szczęśliwej szkoły już czas! – mówiła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

 

– Nauczyciele to wyjątkowa grupa zawodowa, kształtująca młodego człowieka i mająca wpływ na jego przyszłość. Cieszę się, że tak wielu ma tego świadomość. Celem naszej szkoły jest to, aby kończący edukację prezentowali postawy proobywatelskie, byli otwarci na świat i drugiego człowieka – mówiła w rozmowie z dziennikarzami Małgorzata Białek, Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji.

 

W uroczystości wzięli udział także radna województwa Katarzyna Lubańska i parlamentarzyści.

 

W ogłoszonym latem konkursie Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji kandydatury zgłaszały organy prowadzące szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe, dyrektorzy tych instytucji, związki zawodowe oraz organizacje pozarządowe. Powołana przez marszałka województwa kapituła konkursowa wskazała osiemnaście najlepszych z nich. Przywilej wyboru z tego grona Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji zachował dla siebie gospodarz regionu. Siedemnaścioro pozostałych pedagogów odebrało równorzędne wyróżnienia.

 

Lista laureatów konkursu Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji

 

Tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej zarząd województwa nagradza nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Lista laureatów nagród zarządu województwa

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 października 2023 r.