Aktualności

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z profesor Hanną Suchocką, 30 października 2023, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z profesor Hanną Suchocką, 30 października 2023, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wizyta profesor Suchockiej w Toruniu

Marszałek Piotr Całbecki spotkał się z byłą polską premier profesor Hanną Suchocką, która w poniedziałek (30 października) na zaproszenie gospodarza województwa gościła w Toruniu.


Profesor Hanna Suchocka w 1992 roku jako pierwsza kobieta w historii Polski objęła stanowisko prezesa Rady Ministrów, kilkukrotnie zasiadała w ławach sejmowych. Pełniła funkcje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, w latach 1991-2016 była członkinią komisji weneckiej. Aktywnie współpracuje z toruńskim uniwersytetem. W 2021 roku podczas uroczystej inauguracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odebrała tytuł doktora honoris causa UMK. Zobacz Gaudeamus na toruńskiej Alma Mater

Podczas poniedziałkowej wizyty profesor Suchocka spotkała się także z pracownikami Muzeum Okręgowego i uczestniczyła w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie „Misterium Słońca. Kopernik, syn renesansu”. Wiele wartościowych eksponatów prezentowanych w ratuszu staromiejskim zostało użyczonych muzeum właśnie dzięki wsparciu prof. Suchockiej. Partnerem głównym wystawy jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

30 października 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 31 października 2023 r.