Aktualności

Inauguracja roku szkolnego w I LO w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Inauguracja roku szkolnego w I LO w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Witajcie po wakacjach

Uczniowie i nauczyciele w całym kraju rozpoczęli nowy rok szkolny. Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w poniedziałek (4 września) w uroczystym spotkaniu inauguracyjnym społeczności szkolnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Życzę Wam, by zdobywanie wiedzy stało się Waszą pasją, a sama nauka – interesującą przygodą. Uczcie się wytrwale, a to na pewno zaprocentuje w przyszłości. Jestem przekonany, że bez względu na czekające na Was obowiązki, zdobyta wiedza i umiejętności pomogą sprostać wszystkim zadaniom. Pamiętajcie, że początek roku szkolnego to początek nowych możliwości. Tylko od Was zależy – od Waszych chęci, zaangażowania i wiary w siebie – w jakim stopniu je wykorzystacie – czytamy w liście marszałka Piotra Całbeckiego, który trafił do szkół w całym regionie.   

 

Samorząd województwa od lat wspiera kujawsko-pomorskich uczniów, przyznając im nagrody i wsparcie finansowe. Do 30 września trwa nabór wniosków na stypendia dla prymusów. Więcej informacji na stronach Zawodowe Talenty Kujaw i Pomorza oraz Prymus Pomorza i Kujaw II.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

4 września 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 września 2023 r.

 

Inauguracja roku szkolnego w I LO w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPInauguracja roku szkolnego w I LO w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPInauguracja roku szkolnego w I LO w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPInauguracja roku szkolnego w I LO w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPInauguracja roku szkolnego w I LO w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPInauguracja roku szkolnego w I LO w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPInauguracja roku szkolnego w I LO w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPInauguracja roku szkolnego w I LO w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPInauguracja roku szkolnego w I LO w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPInauguracja roku szkolnego w I LO w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPInauguracja roku szkolnego w I LO w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPInauguracja roku szkolnego w I LO w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP