Aktualności

Fot. Wojtek Szabelski/freepress.pl

Wilamy 2015

Wieloletnia dyrektor najważniejszej wojewódzkiej sceny dramatycznej Jadwiga Oleradzka z Wielkim Wilamem, Paweł Kowalski najlepszym aktorem roku – z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze Horzycy rozdano statuetki Wilamów, którymi wyróżniono też przyjaciół i sponsorów tej szacownej instytucji. W ceremonii uczestniczył wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.

 

Statuetki Wilama, projektu Zbigniewa Mikielewicza, przyznano już po raz piętnasty. W kategorii „edukacja teatralna” to prestiżowe wyróżnienie otrzymał Zespół Szkół nr 28 w Toruniu, w kategorii „przyjaciel teatru” właściciel drukarni Salus Dariusz Rudziński, w kategorii „mecenas teatru” spółka Apro Investment. W kategorii „najpopularniejszy aktor/najpopularniejsza aktorka” – to wyróżnienie przyznaje tradycyjnie w głosowaniu publiczność – zwyciężył Paweł Kowalski.

 

Kierująca Teatrem Horzycy przez ostatnie osiemnaście lat Jadwiga Oleradzka dostała od swojego zespołu Wielkiego Wilama za zasługi dla trwania, kondycji i pozycji sceny. Podczas poruszającej ceremonii zebrała owację na stojąco. Zanim została kreatorem i menedżerem najważniejszej w Kujawsko-Pomorskiem sceny dramatycznej parała się krytyką teatralną.

 

Więcej na portalu Teatru Horzycy tutaj.

 

Fot. Wojtek Szabelski/freepress.pl

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

31 marca 2015 r.