Aktualności

Baner - Bądźcie ostrożni młodzi przyjaciele, bo w internecie pułapek jest wiele

Wielki sukces uczniów z Korczaka

Uczniowie Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im Janusza Korczaka w Toruniu, znaleźli się wśród laureatów konkursu pn. ,,Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, organizowanym przez NASK. Celem rywalizacji było rozwijanie podstawowych kompetencji cyfrowych młodych ludzi.

W konkursie uczestniczyli uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia wchodzącej w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im Janusza Korczaka w Toruniu. Zadaniem konkursowym było przeprowadzenie akcji szkoleniowej, która miała na celu rozwój ponadpodstawowych kompetencji cyfrowych uczniów, w tym umiejętności ściśle informatycznych. Młodzi ludzie przygotowali kurs ,,Bezpieczni w sieci. Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”, w którym wzięli udział prawie wszyscy uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia. Kolejnym krokiem było przygotowanie hasła kampanii w mediach społecznościowych, kierowanej do nastolatków, wraz z przykładowym postem odnoszącym się do cyberzagrożeń i sposobów ochrony przez cyberatakami.

w sumie w konkursie nadesłano ponad trzy tysiące zgłoszeń. W gronie laureatów znalazła się grupa uczniów z toruńskiego ,,Korczaka” pod kierunkiem nauczycielki Mieczysławy Jankowskiej. Wygrana to mobilna pracownia komputerowa dla szkoły,  składająca się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Zestaw jest uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor, który przyda się na niejednej lekcji.

Więcej o konkursie na stronie organizatora.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Organem prowadzącym Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Janusza Korczaka w Toruniu jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Janusza Korczaka w Toruniu
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

5 października 2023 r.