Aktualności

Paczki wielkanocne dla stulatków, fot. UMWKP
Paczki wielkanocne dla stulatków, fot. UMWKP

Wielkanocne upominki dla stulatków

Wykonane ręcznie pierniki, kosmetyki z Uzdrowiska Ciechocinek i kartki ze świątecznymi życzeniami wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej znajdują się w paczkach przygotowanych przez Urząd Marszałkowski dla najstarszych mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Przed świętami wielkanocne upominki trafią do kilkudziesięciu osób w wieku stu lat i starszych. Część z nich wręczyli osobiście przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, członek zarządu Aneta Jędrzejewska i radny województwa Stanisław Pawlak.

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy wiary w to, że życie przezwycięży śmierć, a nadzieja wygra z rozpaczą. Niech w naszych sercach i domach zapanuje pokój, a jedność uczyni nas jeszcze silniejszymi w dawaniu pomocy potrzebującym. Zmartwychwstały Chrystus przynosi przesłanie bezwarunkowej miłości – uwierzmy w to  – przekazuje w życzeniach marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

 

O najstarszych mieszkańcach naszego województwa uhonorowanych marszałkowskim medalem Unitas Durat pamiętamy przez cały rok – świętujemy ich urodziny i przesyłamy prezenty z okazji świąt. Przed zbliżającą się Wielkanocą Urząd Marszałkowski przygotował kilkadziesiąt paczek z upominkami, które od poniedziałku (11 marca) trafiają do rówieśników Niepodległej w całym województwie.

 

Rodziny osób, które w 2022 roku kończą sto lat, a także starszych, którzy do tej pory nie otrzymali medalu, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 kwietnia 2021 r.

 

Paczki wielkanocne dla stulatków, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPaczki wielkanocne dla stulatków, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPaczki wielkanocne dla stulatków, fot. UMWKPPaczki wielkanocne dla stulatków, fot. UMWKPPaczki wielkanocne dla stulatków, fot. UMWKPPaczki wielkanocne dla stulatków, fot. UMWKPPaczki wielkanocne dla stulatków, fot. UMWKPPaczki wielkanocne dla stulatków, fot. UMWKPPaczki wielkanocne dla stulatków, fot. UMWKPPaczki wielkanocne dla stulatków, fot. UMWKPPaczki wielkanocne dla stulatków, fot. UMWKP