Aktualności

Anna Łęcka, fot. materiały promocyjne Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni
Anna Łęcka, fot. materiały promocyjne Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni

Wieczór z piosenkami Anny German

O tym, że w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni można posłuchać muzyki nie tylko największego polskiego kompozytora, przekonamy się w niedzielę (30 sierpnia). Anna i Marcin Łęccy zaprezentuje szafarskiej publiczności własne aranżacje piosenek Anny German.

 

Anna Łęcka śpiewa sopranem koloraturowym. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie śpiewu solowego. Jako studentka brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych artystów-pedagogów. Występowała podczas studenckich spektakli operowych w operze Nova w Bydgoszczy, współpracowała również z orkiestrą barokową. Od 2007 roku występuje wraz z mężem na koncertach i międzynarodowych festiwalach muzyki organowej i kameralnej. Jako solistka, współpracuje z zespołem kameralnym.

 

Marcin Łęcki to organista. Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie organów. Występuje z solowymi recitalami w Polsce i wielu krajach europejskich. Jako koncertujący organista współpracował z Toruńską Orkiestra Symfoniczną oraz toruńskimi chórami. Prowadzi naukę gry na organach w Toruńskim Diecezjalnym Studium Organistowskim. Jest organistą w Kościele Akademickim p.w. Świętego Ducha w Toruniu.

 

Muzyczne małżeństwo podczas koncertu „Roztańczone czyli wieczór z piosenkami Anny German” zaprezentuje utwory: „Tańczące Eurydyki”, „Deszcz na szybie”, „Cztery karty”, „Chciałabym tak wiele”, „Nie ma takich słów”, „Chcę być kochaną”, „Weź mnie jak w worku kota”, „Człowieczy los”, „Widzisz mnie piękniejszą niż jestem”, „Za grosiki marzeń”, „Dziękuję mamo”, „Ty i ja”, „Być może”, „Trampowski szlak”, „Zaczarowany krąg”. Początek koncertu o godzinie 17. Więcej informacji na stronie ośrodka: www.szafarnia.art.pl.

 

Na koncert tradycyjnie można dojechać Chopin Busem. Z Torunia bus wyjeżdża sprzed budynku Urzędu Marszałkowskiego o godzinie 15.30 i zatrzymuje się na przystanku przy markecie Obi o godzinie 15.40. Z Golubia-Dobrzynia odjeżdża sprzed Starostwa Powiatowego o godzinie 16.20

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

25 sierpnia 2015 r.