Aktualności

Wystawa w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, fot. GiOPTD w Toruniu
Wystawa w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, fot. GiOPTD w Toruniu

Weekend z kulturą

Finałowy koncert festiwalu w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, spektakle w toruńskim Teatrze Horzycy, cykl spotkań w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, festiwal w klubie Od Nowa w Toruniu i wystawa w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu to nasze propozycje na weekendowa spotkanie z kulturą.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na finałowy koncert pt. „IX Beethovena na finał” w ramach Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego w Koronie. Występ w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej, Chóru Operny Nova w Bydgoszczy, pod batutą Pawła Kapuły odbędzie się w piątek (9 października). Więcej informacji o wydarzeniu na stronie filharmonii.

 

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu zaprasza w weekend na dwa spektakle. W sobotę i niedzielę (10 i 11 października) odbędzie się widowisko „Być jak Thelma i Louise” inspirowane twórczością Ridleya Scotta, natomiast w sobotę (10 października) Teatr zaprasza na spektakl „Kariera Nikodema Dyzmy”. Więcej informacji tutaj.

 

W ramach projektu  „Literackie przygody młodych – gry fabularne w służbie książce” Książnica Kopernikańska w Toruniu organizuje serię spotkań, prelekcji, a także konkursy związane z tematyką gier komputerowych. Rozpoczynająca cykl transmisja online odbędzie się w poniedziałek (12 października). Konkurs „Czym jest dla Ciebie RPG?” zakończy się już w piątek (9 października). Więcej informacji o projekcie i konkursie tutaj.

 

A tymczasem jeszcze w piątek (9 października) w Książnicy Kopernikańskiej  odbędzie się spotkanie online z Marceliną Szumer-Brysz, autorką książki reporterskiej „Wróżąc z fusów. Reportaże z Turcji”. Materiał do obejrzenia na społecznościowym profilu instytucji.

 

Od piątku 9 października w siedzibie Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu będzie można oglądać nową wystawę prac laureatów międzynarodowych konkursów graficznych zorganizowanych przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w latach 2008-2018.  Podsumowująca konkursy wystawa jest dla GiOPTD w Toruniu najważniejszym wydarzeniem roku i wielkim świętem grafiki dziecięcej. Więcej.

 

W Akademickim Centrum Kultury i Sztuki “Od Nowa” w Toruniu trwa  28. festiwal „Klamra” będący cyklem alternatywnych spotkań teatralnych.  W trakcie festiwalu są  prezentowane najnowsze spektakle przygotowane przez najlepsze polskie teatry niezależne. Najbliższy pokaz pt. „Allegro Agitate (utwór, który musi być wykonywany z niespokojną udręczoną miną)” odbędzie się w piątek (9 października) w wykonaniu Teatru Ósmego Dnia. Więcej informacji o programie festiwalu tutaj.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

8 października 2020 r.