Aktualności

Na kolejny koncert zaprasza Filharmonia Pomorska, fot. Tymon Markowski
Na kolejny koncert zaprasza Filharmonia Pomorska, fot. Tymon Markowski

Weekend z kulturą

Najważniejszym weekendowym wydarzeniem kulturalnym w regionie będzie zakończenie festiwalu Camerimage. Polecamy także koncerty w Filharmonii Pomorskiej i Teatrze Muzycznym w Toruniu, wernisaż wystaw w Galerii Wozownia oraz zajęcia dla dzieci w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

 

W piątek (17 listopada) z okazji Dnia Studenta Filharmonia Pomorska zaprasza na koncert symfoniczny. W wykonaniu Orkiestry Symfonicznej FP pod dyrekcją Kaia Bumanna oraz solistki Anastasia Voltchok zabrzmią uwertura do opery  „Czarodziejski flet” Mozarta, Symfonia  Es-dur nr 99 Haydna i I Koncert fortepianowy d-moll Brahmsa. Koncert poprzedzi wykład „O związkach muzyki z psychologią, czyli jak wyjaśniamy wpływ muzyki na funkcjonowanie człowieka”, który wygłosi dr Anna Antonina Nogaj z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Więcej na stronie filharmonii.

 

Na wernisaż trzech wystaw zaprasza w piątek (17 listopada) Galeria Wozownia w Toruniu. Przy Rabiańskiej do 7 stycznia przyszłego roku będzie można oglądać ekspozycję zbiorową prac siedemnastu artystów, inspirowanych zagadnieniem czarnej dziury, miedzioryty autorstwa Marty Szulc, zgromadzone podczas wystawy „Formy przejściowe” oraz prace Olgi Kisselevej, eksplorujące społeczne zagadnie mapowania (wystawa „A Place in the Sun: Doświadczenie dynamicznego mapowania”). Więcej na stronie galerii.

 

W niedzielę (19 listopada) w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu odbędzie się koncert zespołu Z nocy w moc. Będzie on poświęcony pamięci ks. Mirosława Gierko, który w czerwcu zginał w wypadku samochodowym. Muzycy zagrają utwory z płyty „Magnificat. 1992-2017”. Więcej informacji na stronie teatru.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na warsztaty rodzinne „Znak na wznak”, towarzyszące wystawie czasowej „Pięć wieków konwisarstwa. Kolekcja Andrzeja Wójcika w zbiorach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej”, prezentowanej w gmachu Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12. Po obejrzeniu kolekcji naczyń cynowych, uczestnicy zajęć zaprojektują i wykonają własny znak cechowy w technice grafiki warsztatowej. Więcej na stronie muzeum.

 

Filharmonia Pomorska, Galeria Wozownia, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 listopada 2017 r.