Aktualności

Ubiegłoroczna edycja festiwalu poświęconego Poli Negri, fot. materiały organizatora
Ubiegłoroczna edycja festiwalu poświęconego Poli Negri, fot. materiały organizatora

Weekend z kulturą

Festiwale „Pola i inni” w Lipnie oraz Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, a także koncerty w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku i Ośrodku Chopinowskim w Szafarni to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą.

 

Andrzej Seweryn będzie gościem specjalnym odbywającego się w weekend (26-28 maja) w Lipnie 11. Przeglądu Twórczości Filmowej „Pola i inni”. Aktor odbierze statuetkę Politki oraz odsłoni swoją tablicę pamiątkową na bulwarze im. Poli Negri. W programie wydarzenia także pokazy filmów z Polą Negri i Eugeniuszem Bodo, warsztaty teatralne dla młodzieży, finał konkursu „Śpiewamy stare przeboje”, spektakl Teatru Capitol „Zdobyć, utrzymać, porzucić” i panel dyskusyjny o narodzinach kina. Więcej na stronie www.polanegri.pl.

 

Najważniejszym weekendowym wydarzeniem kulturalnym w Toruniu będzie VII Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej (25-27 maja). W programie spektakl muzyczny Teatru Syrena, koncert muzyki bałkańskiej w wykonaniu zespołu Quartet Macedonico-Skopje, przegląd konkursowy oraz gala finałowa, podczas której wystąpią laureaci konkursu oraz zaproszeni goście. Więcej o festiwalu.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza w niedzielę (28 maja) na koncert fortepianowy Pawła Łapucia w ramach projektu rowerowej trasy koncertowej „Pianomatyk Bike Tour 2017” z Warszawy do Paryża. Muzyk pokonując tę drogę rowerem zatrzyma się w kilku miastach, by w tamtejszych salach koncertowych dać koncert muzyki fortepianowej. Początek dziś w warszawskim Pianosalonie Steinway & Sons. Więcej na stronie muzeum.

 

Wieczór poetycko-muzyczny „O miłości….czyli Williama Szekspira muzyczny bankiet”, w trakcie którego będzie można wysłuchać fragmentów utworów literackich Williama Szekspira, Johna Donne’a i pieśni z XVII wieku to sobotnia (27 maja) propozycja Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. Wystąpią sopranistka Katarzyna Thomas, na lutni zagra Tadeusz Czechak, poezje przedstawi i całość poprowadzi aktor Dariusz Jakubowski. Więcej na stronie ośrodka.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej i Ośrodek Chopinowski w Szafarni są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 maja 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 26 maja 2017 r.