Aktualności

Ubiegłoroczny finał muzycznego KATAR-u, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Ubiegłoroczny finał muzycznego KATAR-u, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Weekend z kulturą

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy premierę w Teatrze Muzycznym w Toruniu, finał konkursu muzycznego w toruńskiej Od  Nowie, koncerty w Filharmonii Pomorskiej, festiwal nowych sztuk w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu oraz koncert w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.

 

Finał Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu (KATAR) w dziedzinie muzyki odbędzie się w sobotę (1 kwietnia) w klubie Od Nowa w Toruniu. Wystąpi jedenaście grup muzycznych z całego regionu, wykonujących szeroko rozumianą muzykę rockową i alternatywną. Konfrontacje maja charakter konkursu, a zwycięzcę muzycznych zmagań podczas finału wyłoni jury. Więcej na stronie organizatora, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu.

 

Na dwa wydarzenia w weekend zaprasza Filharmonia Pomorska. W piątek (31 marca) utwory akordeonowego zespołu Motion Trio zabrzmią w wersji symfonicznej, zaś w niedzielę (2 kwietnia) odbędzie się koncert finałowy III Międzynarodowego Seminarium Muzyki Współczesnej. Capella Bydgostiensis pod dyrekcją Szymona Bywalca oraz soliści wykonają utwory kompozytorów współczesnych Elżbiety Sikory, Cezarego Duchonowskiego, Mischy Zupko i Pierre’a Jodlowskiego. Więcej na stronie filharmonii.

 

CoCArt Music Festival to uczta dla fanów sztuki audiowizualnej, muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Jego 9. edycja od dziś (30 marca) w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Trzy festiwalowe dni wypełnią się poszukiwaniami na styku muzyki elektronicznej, sztuk wizualnych i performatywnych. Więcej na stronie CSW.

 

W sobotę (1 kwietnia) Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na koncert pianisty Macieja Markiewicza. Program koncertu obejmuje słynne dzieła mistrzów klasyki muzyki poważnej i rozrywkowej w formie impresji fortepianowych. Wszystkie wykonania mają unikalny charakter, pianista demonstruje osobistą konwencję artystyczną, w której łączy muzykę poważną, boogie-woogie, blues, jazz, ragtime i swing. Więcej na stronie ośrodka.

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, Filharmonia Pomorska i Ośrodek Chopinowski w Szafarni są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

30 marca 2017 r.