Aktualności

Fot. Jarosław Pruss dla Filharmonii Pomorskiej
Fot. Jarosław Pruss dla Filharmonii Pomorskiej

Weekend z kulturą

Marszałkowskie instytucje kultury w najbliższy weekend zapraszają na wydarzenia poświęcone tym, których już z nami nie ma. W Filharmonii Pomorskiej tradycyjnie odbędzie koncert z okazji urodzin Ignacego Paderewskiego, w Pałacu Lubostroń refleksyjny przegląd muzyki tych, którzy odeszli.


 

Niedzielny (5 listopada) koncert z okazji urodzin Jana Paderewskiego w Filharmonii Pomorskiej otworzy uwertura na orkiestrę symfoniczną Grażyny Bacewicz, w programie również II Koncert skrzypcowy „Góralski” Jana Maklakiewicza oraz IV Symfonia Ludwika van Bethovena. Solistką wieczoru będzie Katarzyna Lassak, skrzypaczka, która jako pierwsza nagrała koncert Maklakiewicza i zaprezentowała go podczas 30. Festiwalu Smyczkowego „Mistrzowie polskiej wiolinistyki” w Filharmonii Zielonogórskiej. Więcej informacji na stronie filharmonii.

 

W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu możemy oglądać największą wystawę prac Marka Żuławskiego, składającą się z ponad 250 obrazów, grafik i rysunków. Eksponowane prace są własnością Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Więcej na stronie.

 

O pozostałych wydarzeniach kulturalnych w regionie na kulturawzasiegu.pl

 

Samorząd województwa jest prowadzi 16 instytucji kultury. Są to również:

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

2 listopada 2023 r.