Aktualności

Akademia Wiolimisia w Filharmonii Pomorskiej, fot. Tymon Markowski
Akademia Wiolimisia w Filharmonii Pomorskiej, fot. Tymon Markowski

Weekend z kulturą

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy konkurs kolęd i pastorałek w Chełmnie, koncerty karnawałowe w Filharmonii Pomorskiej, spektakle w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzyczny oraz warsztaty teatralne dla dzieci w Teatrze im. Wilama Horzycy.

 

W sobotę (21 stycznia) w Chełmnie odbędzie się XII Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczestnicy konkursu (chóry i zespoły wokalne z całego kraju, m. in. z Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Gdańska, Bydgoszczy i Grudziądza) zaprezentują swoje propozycje w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Na ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i  koncert laureatów muzycy przeniosą się do chełmińskiej fary. List marszałka Piotra Całbeckiego do organizatorów wydarzaniaWięcej informacji.

 

Dorosłych i dzieci na karnawałowe, muzyczne spotkania zaprasza w weekend Filharmonia Pomorska. W piątek (20 stycznia) podczas koncertu karnawałowego w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Nikoli Kołodziejczyka oraz zespołu Klezmafour zabrzmi muzyka klezmerska z wpływami arabskimi, bałkańskimi, jazzowymi. W niedzielę (22 stycznia) muzycy filharmonii zapraszają do włocławskiego Centrum Kultury Browar B na koncert dla dzieci z cyklu Akademia WioliMisia pt. „NaDęty karnawał”. Więcej na stronie filharmonii.

 

Bogaty w wydarzenia weekend przygotował Teatr Muzyczny w Toruniu. W środę (18 stycznia) absolwenci Studium Aktorskiego im. A. Sewruka, działającego przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie, laureaci ubiegłorocznego festiwalu Przygrywka zaprezentowali spektakl „Zespół Śmierci i Tańca, czyli Piosenki Tiger Lillies”. W piątek (20 stycznia) w teatrze spektakl „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”, zaś w weekend prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka – „Walc kameralny, czyli pan Wasowski mniej znany”. Więcej na stronie teatru.

 

Czy teatralna scena naprawdę jest taka duża? Co się dzieje, gdy zostanie opuszczona kurtyna i aktorzy zejdą ze sceny? – na te pytania poznają odpowiedź mali uczestnicy warsztatów teatralnych, które odbędą się w niedzielę (22 stycznia) na Dużej Scenie Teatru im. Wilama Horzycy. Zajęcia adresowane dla dzieci w wieku 2-9 lat poprowadzą pedagożka teatru Marta Lewandowska i malarka Agnieszka Basak-Wysota. Więcej na stronie teatru.

 

Filharmonia Pomorska, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny i Teatr im. Wilama Horzycy są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

19 stycznia 2017 r.