Aktualności

„Cosi fan tutte”, Opera Nova w Bydgoszczy, fot. A. Makowski
„Cosi fan tutte”, Opera Nova w Bydgoszczy, fot. A. Makowski

Kulturalny weekend. Gdzie warto się wybrać?

Entuzjastów muzyki na żywo zapraszamy do naszych instytucji kultury w najbliższy weekend. Wśród licznych koncertów każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie także spektakle i wystawy.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na piątkowy (10 lutego) koncert. Orkiestra Symfoniczna Filhamronii Pomorskiej wystąpi pod batutą Rossena Gergova. Bilety dostępne na stronie filharmonii

 

W Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu w piątek, sobotę i niedzielę (10-12 lutego) „Noce i dnie” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Szczegóły na stronie teatru.

 

W piątek, sobotę i niedzielę (10, 11 i 12 lutego) Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na spektakl „Così fan tutte…”. Szczegóły na stronie.

 

„Pałac Dzieciom” to cykl koncertów przygotowany specjalnie dla najmłodszych słuchaczy, podczas którego dzieci mogą brać czynny udział w wydarzeniu. W niedzielę (12 lutego) w Pałacu Lubostroń zabrzmi „Na czułej strunie, trąbka gra”. Koncert organizowany jest we współpracy Pałacu z bydgoską Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Koncert z cyklu „Pałac Dzieciom”  Tego samego dnia, o godzinie 17, w Pałacu Lubostroń zabrzmi koncert „Francja Elegancja”. Wystąpią Dorota, Sławomir Drózd i Cecylia Stanecka. Bilety na oba wydarzenia do nabycia w kasie. Koncert „Francja Elegancja”

 

W niedzielę (12 lutego) zapraszamy na oprowadzanie po aktualnych wystawach w Galerii Sztuki „Wozownia” w Toruniu. Będzie można oglądać dwie nowe ekspozycje – „Think Twice” Arkadiusza Karapudy i „Czas to miłość” Anny Frąckowicz, a także wystawę „Punkty odniesienia” Filipa Wierzbickiego-Nowaka, która gości w galerii od kilku tygodni. Wstęp wolny, informacje na stronie galerii.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Opera Nova w Bydgoszczy, Pałac Lubostroń i Galeria Sztuki „Wozownia” w Toruniu są marszałkowskimi jednostkami kultury.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 lutego 2023 r.