Aktualności

Spektakl "Wyspa", fot. Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Spektakl "Wyspa", fot. Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Weekend z kulturą

Od soboty (20 marca) część instytucji kultury w związku ze zwiększającym się zagrożeniem epidemicznym zostanie zamknięta. Miłośnicy sztuki będą mieli okazję doświadczyć jej na żywo jeszcze w piątek (19 marca), znajdą dla siebie także wiele innych atrakcji w formie online, do udziału w których serdecznie zapraszamy!

 

W Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy w najbliższych dniach zobaczyć można wystawę zatytułowaną „Bydgoska droga do wolności – 40. Rocznica Marca 1981 roku”, która od 15 marca za pomocą autentycznych zdjęć i dokumentów przypomina o wydarzeniach „Bydgoskiego Marca”, które doprowadziły do rejestracji NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Wystawa będzie prezentowana do 3 kwietnia, a więcej szczegółów na jej temat poznać można na stronie internetowej placówki.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza dziś (19 marca) od godziny 18 do Salonu Hoffmana na kolejny koncert z cyklu „Czy ten koncert to nie u Was?”, na którym wystąpi Maja Wlazły. Artystki posłuchamy również online za pośrednictwem kanału YouTube instytucji, gdzie nagranie z występu będzie dostępne przez 7 dni. Szczegółowe informacje na temat wydarzeń dostępne są na stronie internetowej ośrodka.  

 

Przed zamknięciem instytucji spowodowanym nowymi obostrzeniami godziny otwarcia wystaw i Księgarni Sztuki w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu zostaną dziś (19 marca) wydłużone do północy. Udostępnione zostaną także dwie nowe ekspozycje powstałe w ramach konkursu „Wystaw się w CSW”. Prace będzie można oglądać przez cały dzień, a oficjalny wernisaż odbędzie się w formie online za pośrednictwem mediów społecznościowych instytucji o godzinie 19. Centrum Sztuki Współczesnej jest jednostką kultury współprowadzoną przez samorząd województwa. Więcej informacji dostępne jest na stronie instytucji.

 

Melomani w piątkowy wieczór (19 marca) mogą skorzystać także z oferty Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, która słuchaczom oferuje koncert symfoniczny online. Jego premiera rozpocznie się o godzinie 19 na kanale YouTube instytucji.

 

Online odbędą się w sobotę (20 marca) warsztaty umuzykalniające dla dzieci od 4 do 6 lat organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. „Hulanki i swawole” rozpoczną się o godzinie 10 za pośrednictwem platformy Zoom. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy potrwają do 19 marca włącznie. Szczegółowe informację znaleźć można na stronie internetowej ośrodka.

 

Dla zwiedzających do piątku (19 marca) pozostają otwarte również muzea. Do odwiedzenia swoich wystaw zapraszają Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku i Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Otwarta jest także część muzealna Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.

 

Urząd Marszałkowski jest organem prowadzącym dla 15 instytucji kultury w województwie kujawsko pomorskim. Poza wymienionymi w materiale, są to również:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

18 marca 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 19 marca 2021 r.