Aktualności

Alicja w Krainie Czarów, Opera Nova w Bydgoszczy, fot. Andrzej Makowski
Alicja w Krainie Czarów, Opera Nova w Bydgoszczy, fot. Andrzej Makowski

Weekend z kulturą

Zbliżający się weekend zapowiada się interesująco. W andrzejkowy nastrój wprowadzą nas wydarzenia na które zapraszają marszałkowskie instytucje kultury. Możemy przenieść się do wnętrza starego dworku z przełomu XIX i XX wieku, w fantastyczny świat Alicji z Krainy Czarów, czy uczestniczyć w wokalnych zmaganiach. Nikt nie powinien narzekać na nudę.

 

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu zaprasza na „Wiśniowy Sad”, spektakl wyreżyserowany przez Łukasza Kosa, który swoją premierę miał w zeszłym tygodniu. Toruńska scena skłaniając się ku rodzicom i opiekunom oferuje zajęcia dla pociech w ramach akcji „Z dzieckiem do teatru”. Już w najbliższą niedzielę (27 listopada) w trakcie trwania spektaklu animatorzy i pedagodzy poprowadzą kreatywne warsztaty dla dzieci poświęcone zapachom, rozwijające zmysł węchu. Najmłodsi pod okiem animatorów przygotują własne kompozycje.

Szczegóły akcji na stronie teatru.

 

Bydgoska Filharmonia Pomorska zaprasza w piątkowy wieczór (25 listopada) na Altówkę w roli głównej.  Pod batutą José Maria Florêncio Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej wykona koncert na altówkę Grażyny Bacewicz, suity z baletu „Estancias” i „Panambi” Alberto Ginastery oraz uwerturę koncertową „Hebrydy” Felixa Mendelssohna. Partie solowe zagra altowiolistka urodzona w Szanghaju – Peijun Xu.

Więcej informacji na stronie filharmonii.

 

Nadal można nabyć bilety na weekendowe przedstawienia „Alicji w krainie czarów”. Opera Nova w Bydgoszczy 25, 26 i 27 listopada zaprasza na swój najnowszy balet, gdzie za choreografię odpowiada Robert Bondara.

Informacje stronie opery.

 

Popularnych piosenek z repertuaru zespołów takich jak Perfect, Manaam czy Bajm możemy posłuchać w toruńskim Teatrze Muzycznym w piątek (25 listopada). Na deskach teatru zagrana zostanie komedia „Zbrodnia i karaoke”, której akcja osadzona jest w kabaretowych oparach absurdu.

Bilety dostępne na stronie teatru.

 

0 pozostałych propozycjach marszałkowskich instytucjach kultury

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

24 listopada 2022 r.