Aktualności

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Weekend z kulturą

Najważniejszym wydarzeniem w ramach weekendu z kulturą jest rozpoczęcie festiwalu filmowego Energa Camerimage.  Ta i pozostałe atrakcje tym razem dostępne będą wyłącznie w sieci.

 

Energa Camerimage Film Festival rozpocznie się w najbliższą sobotę (14 listopada) i potrwa przez tydzień. W związku z aktualnymi obostrzeniami związanymi z sytuacją epidemiczną tegoroczny festiwal filmowy został w całości przeniesiony do sieci. Dla widzów nie zabraknie jednak różnorodnych atrakcji w postaci projekcji on-line, wywiadów, seminariów, spotkań z twórcami oraz wirtualnego Market Camerimage, gdzie partnerzy branżowi eventu zaprezentują najnowsze rozwiązania sprzętowe dla przemysłu filmowego. Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej wydarzenia. Zainteresowani udziałem w imprezie mogą dokonać zakupu karty wstępu na stronie uroczystości. Festiwal Energa Camerimage jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Więcej informacji na temat wydarzenia dostępne na naszym portalu.

 

Bydgoska Opera Nova zaprasza na familijne przedstawienie „Operowy zawrót głowy” on-line. W sobotę (14 listopada) na kanale społecznościowym instytucji odbędzie się bezpłatna transmisja widowiska. Ideą spektaklu jest zaznajomienie dzieci z formą klasycznej opery. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie teatru.

 

W piątek (13 listopada) Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu zaprasza na wideo spektakl „Jak skończyć z piekłem kobiet?”. Proponowane widowisko to połączenie tekstu Boya-Żeleńskiego z perspektywą współczesnych strajków. Transmisja on-line oraz szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne na kanale społecznościowym instytucji.

 

W czwartek (12 listopada) toruńska Książnica Kopernikańska organizuje kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory Toruńskie”. Doktor Katarzyna Tomkowiak wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, opowie o polskiej prasie wydawanej na Pomorzu w okresie II RP, znajdującej się w zbiorach Książnicy Kopernikańskiej. Prelekcja będzie dostępna on-line na kanale społecznościowym Książnicy.

 

Toruński Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury przygotowuje bezpłatne warsztaty on-line dla dzieci. W sobotę (14 listopada) będzie można wziąć udział w dwóch spotkaniach „Teatralnym rozruchu” i „Porannych figlach, psotach i żartach”. Szczegóły dotyczące udziału w wydarzeniu dostępne na stronie internetowej ośrodka.

 

W niedzielę (15 listopada) Towarzystwo Bachowskie zaprasza na koncert „Klawesyn – król instrumentów barokowych” w ramach X Festiwalu Cichej Muzyki. Klawesynistka Paulina Tkaczyk wraz z orkiestrą wykona dzieła barokowych twórców z Francji i Niemiec. Koncert będzie transmitowany na kanale społecznościowym organizacji.

 

Opera Nova w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Książnica Kopernikańska w Toruniu i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 listopada 2020 r.