Aktualności

Fot. Mikołaj Kuras
Fot. Mikołaj Kuras

Weekend z kulturą

Sekstet wokalny w Filharmonii Pomorskiej, Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego w Operze Nova, koncert Duo A&T w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, Mike Parker’s Trio Theory w Pałacu Lubostroń, spotkanie z cyberpunkiem w Książnicy Kopernikańskiej oraz zabawy dla rodzin z dziećmi w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy i Muzeum Etnograficznym w Toruniu to nasze propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą.

 

Dzisiaj (15 listopada) w Filharmonii Pomorskiej zabrzmi „Muzyka naszych czasów Comfort Zone”. Sekstet wokalny proMODERN wykona interpretacje utworów muzyki współczesnej i przedstawi materiał z najnowszego albumu „Comfort zone”. Kompozycje Pendereckiego, Blecharza i Lutosławskiego przeplatane są elektronicznymi interludiami Rafała Ryterskiego. Więcej.  W sobotę (16 listopada) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Od brzuszka do maluszka”. W programie muzyka mistrzów w tanecznych rytmach Klubu Salsy z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy. Więcej.

 

W Operze Nova w Bydgoszczy trwa I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego. W sobotę (16 listopada) odbędzie się trzeci etap przesłuchań, a w niedzielę (17 listopada) rozdanie nagród połączone z koncertem laureatów. Dla najlepszych przygotowano sześć nagród głównych i cztery wyróżnienia. Więcej.

 

Koncert z cyklu „poLub… Jazz” to propozycja na sobotę (16 listopada) w Pałacu Lubostroń. Na scenie wystąpią Mike Parker (kontrabas), Frank Parker (perkusja) i Sławek Pezda (saksofon tenorowy). W programie oryginalne kompozycje inspirowane nowoczesnymi stylami muzycznymi oraz własne interpretacje jazzowych standardów. Więcej. W niedzielę (17 listopada) odbędzie się Koncert Pałacowy. W programie wernisaż wystawy Natalii i Macieja Jelińskich „Powypadkowa” oraz koncert Krzysztofa Pełecha (gitara). W wykonaniu młodego muzyka usłyszymy m.in. Grande Ouverture op. 61, Danza del Altiplano i Hola Sebastian. Więcej.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza w sobotę (16 listopada) na koncert Duo A&T. W programie koncertu Anieli Załęskiej-Szczypińskiej i Tadeusza Piecyszyna usłyszymy piosenki autorskie w stylu pop, blues, swing i soul oraz krótkie monologi. Więcej.

 

W sobotę (16 listopada) w Książnicy Kopernikańskiej odbędzie się kolejne spotkanie z fantastyką. Tematem przewodnim będzie cyberpunk. Uczestnicy dowiedzą się o rozwoju sztucznej inteligencji i zagrożeniach wynikających z postępu technologicznego. W programie także m.in. gry planszowe i gra terenowa „Kryptonim H-B 13”. Więcej.

 

Rodziny z dziećmi zapraszamy w sobotę (16 listopada) do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy na teatralno-plastyczną zabawę, a w niedzielę (17 listopada)  do Muzeum Etnograficznego w Toruniu na kolejną z cyklu imprez umuzykalniających „Etnoigraszki: Grunt to rodzinka”. Więcej. Na czas wydarzenia bydgoski Salon Hofmann zostanie zamieniony w pracownię graficiarzy. Rodzice wraz ze swoimi pociechami przygotują na wielkich arkuszach kolorowy mural. Więcej.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Opera Nova w Bydgoszczy, Pałac Lubostroń, Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Książnica Kopernikańska, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Muzeum Etnograficzne w Toruniu są jednostkami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 listopada 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 15 listopada 2019 r.