Aktualności

W toruńskim centrum Sztuki Współczesnej można oglądać wystawę „Malarstwo wciąż żywe”, odbywającą się w ramach festiwalu Camerimage, fot. Łukasz Piecyk
W toruńskim centrum Sztuki Współczesnej można oglądać wystawę „Malarstwo wciąż żywe”, odbywającą się w ramach festiwalu Camerimage, fot. Łukasz Piecyk

Weekend z kulturą

Premiera Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w CKK Jordanki w Toruniu, koncert z okazji 60-lecia gmachu Filharmonii Pomorskiej, zakończenie festiwalu EnergaCamerimage, a także koncerty festiwalu „Muzyka u źródeł”, salon poezji w Teatrze im. Wilama Horzycy i wystawy w Galerii Wozownia to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą.

W weekend odbędą się trzy ostatnie koncerty Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka u źródeł”. W sobotę (17 listopada) w zabytkowej stacji pomp w Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy o godzinie 11 obędzie się koncert familijny „Podróż z uśmiechem” z muzyką nowoorleańską, zaś o 18 zabrzmi muzyka futurystyczna w wykonaniu Barock Quartet. W niedzielę (18 listopada) na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchają utrzymanej w klimacie jazz noir muzycznej opowieści o przemianie młodziutkiej dziewczyny w świadomą kobietę i dojrzałą artystkę w wykonaniu piosenkarki Sashy Strunin oraz towarzyszącego jej zespołu. Więcej na stronie festiwalu.

Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza w niedzielę (18 listopada) na Salon Poezji, którego tematem będzie twórczość Wisławy Szymborskiej. Będzie to niezwykła okazja do wysłuchania wierszy noblistki w wykonaniu Matyldy Podfilipskiej i Mirosławy Sobik. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Michał Rusinek, literaturoznawca, tłumacz, pisarz i sekretarz Wisławy Szymborskiej, który zaprezentuje własne limeryki. Więcej na stronie teatru.

Także w niedzielę (18 listopada) Pałac Lubostroń zaprasza na koncert z cyklu „Pałac dzieciom” po tytułem „Na polską nutę”. Koncert muzyki polskich kompozytorów jest przygotowany specjalnie dla najmłodszych słuchaczy, podczas którego dzieci mogą brać czynny udział w wydarzeniu. Wystąpią: Dorota Borowicz – przygotowanie i prowadzenie, Katarzyna Nowaczewska-Manthey – fortepian, Łukasz Lenart – baryton. Więcej na stronie pałacu.

Galeria Wozownia w Toruniu zaprasza do obejrzenia trzech nowo otwartych wystaw: „Z notatnika” Mariana Stępaka, „Nagle – ten fatalny moment!” Dy Tagowskiej i „Black Noise” Dawida Czycza. Widzowie będą mogli zobaczyć przypadkowe zapisy fotograficzne i video, prace malarskie dotyczące problemu zanikania światów (społecznych i osobistych) oraz przenikające się obrazy i instalacje dźwiękowe. Więcej na stronie galerii.

Teatr im. Wilama Horzycy, Pałac Lubostroń i Galeria Wozownia są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

15 listopada 2018 r.