Aktualności

Lekcja angielskiego, Grzegorz Fidala, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Lekcja angielskiego, Grzegorz Fidala, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Wakacje z naszą e-Szkołą

Opowieści o pielgrzymowaniu Szlakiem św. Jakuba, wycieczka po Toruniu z przewodnikami turystycznymi, relacja z dorocznego turnieju rycerskiego w Golubiu-Dobrzyniu, aktywne gry i zabawy ruchowe dla całej rodziny, warsztaty z praktyki wystąpień publicznych, przegląd zasobów bibliotek cyfrowych i wiele innych. W ramach letnich spotkań z naszą e-Szkołą przygotowaliśmy interesujące zajęcia online, które mogą być ciekawą alternatywną na dni z gorszą pogodą. Wszystkie dostępne do obejrzenia także poza transmisją na żywo.

 

Przygotowujemy zajęcia, które pozwolą rozwinąć wiedzę o regionie, poznać dziedzictwo Kujaw i Pomorza oraz ciekawie spędzić czas wolny od nauki. Propozycji jest wiele, mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W tym tygodniu proponujemy m.in. spotkanie z historią osiemnastowiecznego Torunia i opowieść o sporze miejscowych protestantów i katolików (7 lipca, godz. 9), a także rozmowę z Anną Barwik z Laboratorium św. Jana Pawła II w Toruniu, która podzieli się doświadczeniami z pielgrzymowania Szlakiem św. Jakuba (8 lipca, godz. 9). Grzegorz Fidala, nauczyciel języka angielskiego, pokaże jak w wolnym czasie można przy pomocy aplikacji i gier na smartfony czy tablety rozwijać zasób słownictwa i znajomość gramatyki języka obcego (8 lipca, godz. 10.30). Para przewodników turystycznych, Dominika i Krzysztof Jastrzębscy, zabiorą w podróż po Toruniu i opowiedzą o historii powstania miasta (8 lipca, godz. 12). Uczestnicy warsztatów online ze sztuki wystąpień publicznych dowiedzą się, jak wygląda praca na scenie, jak dobrze przygotować się do mowy i jak poradzić sobie ze stresem (9 lipca, godz. 10.30). Zachęcamy do udziału w grze w boule dla całej rodziny, która jest ciekawą propozycją wspólnej zabawy na świeżym powietrzu (9 lipca, godz. 12). Zapraszamy też do wysłuchania relacji z 44. Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego, który odbył się w ostatni weekend w Golubiu-Dobrzyniu (10 lipca, godz. 9 i 11.15). Więcej o wydarzeniu tutaj.  

 

 

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

 

Nadajemy na żywo ze studia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Z kamerą pojawimy się też w różnych miejscach, odwiedzimy m.in. parki krajobrazowe, marszałkowskie astrobazy i wojewódzkie samorządowe instytucje kultury.

 

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 lipca 2020 r.