Aktualności

Łukasz Krupiński, fot. Bruno Fidrych archiwum Stowarzyszenia im. Ludwika van. Beethovena
Łukasz Krupiński, fot. Bruno Fidrych archiwum Stowarzyszenia im. Ludwika van. Beethovena

Wakacje z Chopinem – zapraszamy na koncert!

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na koncert z cyklu “Wakacje z Chopinem”. W najbliższą niedzielę (24 lipca) o godzinie 12:15 na deskach szafarskiej sceny zagra Łukasz Krupiński. Wstęp na koncert jest darmowy.

 

Łukasz Krupiński urodził się 5 czerwca 1992 roku w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat.  Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem Alicji Palety-Bugaj oraz Konrada Skolarskiego. Jest laureatem prestiżowych konkursów pianistycznych, zdobywcą m.in.:  głównej i specjalnej nagrody w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Mińsku (2011), nagród w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (III nagroda, 2012; II nagroda ex aequo, 2015), Grand Prix oraz dwóch nagród specjalnych w II Syberyjskim Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Tomsku (2013). Zajął także pierwsze miejsce w Konkursie o Stypendium Yamaha Music Foundation of Europe Scholarship (2014) i w XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Chopin-Gesellschaft Hannover (2015). Jest półfinalistą XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015). Został dwukrotnie uhonorowany zarówno przez Fundację Pro Polonia, jak i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne (2013, 2014). Jest stypendystą Fundacji Krystiana Zimermana (2015). Koncertował w Polsce, na Białorusi, Litwie, w Belgii, Norwegii, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Chinach i Australii.

 

W programie koncertu znalazły się takie utwory Chopina jak Polonez cis-moll op. 26 nr 1,  Etiuda As-dur op. 25 nr 1, Walc cis- moll op. 64 nr 2.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

Wydarzenie dofinansowane z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni

 

20 lipca 2022 r.