Aktualności

Medal Unitas Durat Wojciechowi Kaczmarkowi wręcza dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki UM Marcin Drogorób; fot. Adam Zakrzewski
Medal Unitas Durat Wojciechowi Kaczmarkowi wręcza dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki UM Marcin Drogorób; fot. Adam Zakrzewski

Unitas Durat dla promotora siatkówki

Medalem Marszałka Województwa Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis został wyróżniony pomysłodawca i organizator rozgrywanego w Toruniu Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Plażowej „Plaża gotyku” Wojciech Kaczmarek.

 

Turniej „Plaża gotyku” to unikatowa doroczna impreza sportowa organizowana w sercu toruńskiej starówki, której uczestnikami są zarówno amatorzy, jak i zawodnicy uprawiający siatkówkę wyczynowo. Tegoroczna edycja imprezy właśnie trwa (do 12 czerwca). „Daniem głównym” był niedzielny (5 czerwca) charytatywny mecz gwiazd z udziałem mistrzów świata z 2014 roku, Pawła Zagumnego i Krzysztofa Ignaczaka. Gościem specjalnym był Edward Skorek, mistrz świata z 1974 roku i mistrz olimpijski z Montrealu w 1976.

 

Wojciech Kaczmarek związany jest z siatkówką od ponad 40 lat. Był sędzią, trenerem i działaczem siatkarskim, menedżerem drużyn siatkarskiej ekstraklasy kobiet (Pałac Bydgoszcz i Budowlani Toruń). To prawdziwy promotor i animator siatkówki. Stworzony przez niego turniej „Plaża gotyku” na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych oraz wakacyjno-plenerowych w Toruniu i Kujawsko-Pomorskim.

 

Departament Sportu i Turystyki

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

6 czerwca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2016 r.