Aktualności

Pani Marianna Pilarczyk z córką i przewodniczącą sejmiku Elżbietą Piniewską, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP
Wręczenie medalu Unitas Durat Mariannie Pilarczyk, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Unitas Durat dla pani Marianny Pilarczyk

Lubi czytać, interesuje się ziołolecznictwem, ze spokojem boryka się z przeciwnościami losu. Marianna Pilarczyk, mieszkanka Inowrocławia, kobieta kochająca życie, obchodziła niedawno setne urodziny. Z tej okazji z życzeniami i gratulacjami odwiedziła ją przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i wręczyła marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano Pomeraniensis.

 

Marianna Pilarczyk, z domu Pieczyńska, urodziła się 19 sierpnia 1923 roku w Szubinie (powiat nakielski), gdzie mieszkała przez pierwsze pięć lat swojego życia. W 1928 roku rodzina Pieczyńskich przeprowadziła się do Jabłonowa Pałuckiego. Jubilatka szczęśliwie wspomina dzieciństwo, nawet czas wojny, który przepracowała u niemieckiego rolnika.

 

W 1948 roku wyszła za mąż, jej małżonek pracował w zakładzie karnym w Potulicach. Panią Mariannę poznał w wojsku, za pośrednictwem swojego przyjaciela, brata jubilatki. Para zamieszkała w Potulicach, tam na świat przyszło dwóch synów. W 1957 roku przeprowadzili się do Jabłonowa Pałuckiego, gdzie urodziło się ich trzecie dziecko – córka Anna. Przez rok wspólnie prowadzili gospodarstwo rolne, po czym rodzina zamieszkała w Piechcinie.

 

Po raz ostatni, w 1964 roku, przeprowadzili się do Inowrocławia, gdzie mieszkają do dziś. Jubilatka, oprócz prowadzenia domu, trudniła się pracą chałupniczą, pracowała do emerytury w Spółdzielni Pracy Ewelina. W 1985 roku owdowiała. Doczekała się pięciorga wnuków, ośmiorga prawnuków i jednego praprawnuczka.

 

Radość czerpie z czytania gazet, poradników i książek. Pani Marianna szczególnie interesuje się publikacjami na temat zdrowia i ziół. Lubi szydełkować. To prawdziwa i zawsze uśmiechnięta optymistka.

 

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2023 roku kończą sto lat, a także starszych, zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

25 sierpnia 2023 r.

 

Wręczenie medalu Unitas Durat Mariannie Pilarczyk, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP Wręczenie medalu Unitas Durat Mariannie Pilarczyk, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP Wręczenie medalu Unitas Durat Mariannie Pilarczyk, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP Wręczenie medalu Unitas Durat Mariannie Pilarczyk, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP Wręczenie medalu Unitas Durat Mariannie Pilarczyk, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP Wręczenie medalu Unitas Durat Mariannie Pilarczyk, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP