Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Angielski za darmo!

Na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno. Potwierdza to ponad 5 tysięcy mieszkańców Kujaw i Pomorza, którzy skorzystali z marszałkowskich bezpłatnych kursów języka niemieckiego, angielskiego i francuskiego. W tym roku zmieniliśmy warunki rekrutacji, dzięki czemu z zajęć skorzysta jeszcze szersza grupa odbiorców. Pozostały wolne miejsca na kursy języka angielskiego. Zapisy odbywają się za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.projektmowiszmasz.pl.

 

Szkolenia przeznaczone są dla osób powyżej 18. roku życia, które:

  • mieszkają/uczą się/pracują na terenie województwa kujawsko-pomorskiego,
  • nie prowadzą działalności gospodarczej. 

 

Obecnie prowadzimy zapisy zarówno na zajęcia stacjonarne, jak i kursy online języka angielskiego (brak wolnych miejsc na lekcje języka niemieckiego i francuskiego). Proponujemy dwa rodzaje szkoleń:

  • 180-godzinne (ponadroczny kurs), które docelowo będą realizowane stacjonarnie w szkołach na terenie województwa; czasowo zajęcia mogą odbywać się w trybie online z powodu obostrzeń wynikających z pandemii Covid-19,
  • 60-godzinne (od 3 do 4 miesięcy nauki), które odbywać się będą jedynie online. 

 

Lekcje online prowadzone są w dwunastoosobowych grupach za pomocą internetowego komunikatora. Narzędzie można obsługiwać zarówno na komputerze, jak i na tablecie i telefonie. Lektorzy prowadzą zajęcia na żywo, każdy z uczestników może zadawać pytania, zgłaszać uwagi i komunikować się z innym członkami grupy, jak w przypadku zajęć stacjonarnych. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą słuchacze, to koszt zakupu podręczników.

 

Po zakończonym kursie uczestnicy przystępują do egzaminu i otrzymują certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego), np. TOEIC, WiDaF, TFI.

 

Więcej informacji i zapisy: projektmowiszmasz.pl, e-mail: zapisy@projektmowiszmasz.pl, tel. 507 927 366.

 

Z marszałkowskich kursów językowych skorzysta aż 10 tysięcy osób. Szkolenia finansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i budżetu województwa. Projekt Urzędu Marszałkowskiego realizują Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku (powiat toruński) i firma Training House. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 29,2 miliona złotych, a dofinansowanie ze środków unijnych to 24,8 miliona złotych.

 

Szkolenia językowe w liczbach:

  • 5 tysięcy osób skorzystało lub obecnie korzysta ze szkoleń
  • chcemy przeszkolić 10 tysięcy osób (pozostało blisko 6,5 tysiąca wolnych miejsc)
  • 180 lub 60 godzin trwają kursy kończące się egzaminem, po którym uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej
  • 29,2 miliony złotych to całkowita wartość projektu.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

22 września 2021 r.